Wyświetl pojedynczy post
irman
Senior Member
 
 
Od: 03.2005
Skąd: Krk

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#18116
Stary 09.01.2019, 12:19
Tak jak piszą wyżej koledzy. Podwyższenie kapitału i emisja akcji to nie jest żadna pożyczka. Akcje emitowane są w celu objęcia przez konkretny podmiot (chyba że w ofercie publicznej ale to nie ten przypadek) i ten podmiot chcąc je objąć i zostać akcjonariuszem (czyli wspólnikiem) Wisły musi akcje opłacić. Kasa trafi na konto klubu i w zasadzie klub może zrobić z kasą co chce.

Zastanawia mnie w tym wszystkim taki szczegół techniczny. Czy na rachunku bankowym spółki nie ma żadnych zajęć? Jakim cudem nie ma zajęć ze skarbówki i ZUS, skoro klub niemal nikomu nie płaci od miesięcy.
:/
Odpowiedz cytując