Karherop napisał(a):

|
Problem w tym że Wisła Kraków S.A. to nie jest związek państwowy jak np PZPN gdzie można z ulicy wprowadzić kuratora .
|
Wystarczy, żeby spółka miejsca (celowa) nabyła akcje od TS.
Oczywiście pamiętam o tym, że miasto jest udziałowcem KSC.
Pytanie tylko - czy jest możliwe, aby spółka miejska (formalnie odrębny podmiot) miała akcje w jednym klubie a miasto (odrębny podmiot) udziały w innym?