Wyświetl pojedynczy post
pepe72
Senior Member
 
Od: 08.2005
Skąd: kraina gandzi i deszczu

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#11
Stary 27.12.2018, 14:15
Felieton Ryszarda Niemca. Raczej niezły.
https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...on/ar/13767009

Cytat:
Nie pisać w takich dniach o kwestii wiślackiej, to przejaw głuchoty. To oddanie pola tym, których w twitterowym wpisie nazwałem „kochających Wisłę inaczej, wszystkimi fibrami duszy życzącej jej unicestwienia, posługujących się nowomową z repertuaru Schadenfreude”. Określając geografię rzeczonej satysfakcji, objawionej z powodu skrajnych trudności przetrwania wielce zasłużonego klubu, z łatwością da się ustalić dwa jej źródła. Jedno bije z kręgów kibicowsko-dziennikarskich warszawki. Wojuje ona z perspektywą uratowania Wisły totalnym podważaniem wiarygodności finansowej szwajcarsko-luksemburskich partnerów.
(...)
Drugie źródło, skąd tryska radość z czyjegoś nieszczęścia, jest lokalnej proweniencji. Wygramoliły się na powierzchnię, stare, zadawnione animozje i kompleksy międzyklubowe.
(...)
Statystyki Wisły na wykresach: https://www.canva.com/design/DAGtt9A...Id=hc3c6977d12

Cele Wisły na sezon 2026/27
Na razie świętowanie awansu
Odpowiedz cytując