Wyświetl pojedynczy post
Krotochwila
Senior Member
 
 
Od: 07.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#12887
Stary 20.12.2018, 11:56
mariokit napisał(a):Wyświetl post
Ja się zgadzam, tylko motywu mi brak. Bo jeśli nie przeleją to Wisła upada wchodzi syndyk i prześwietla wszystko, (brak profitu)
jeśli przeleją to przejmują,muszą pompować kasę (brak profitu do wała- chyba że zacierania działań obecnych władz ale za taką kasę no way)
To jest tak dziwne że w sukces nie wierzę, ale pojąć tej afery nie potrafię
Miśki mogą mieć co najmniej 2 motywy, które tak naprawdę się łączą. Wg mnie potężne.
Pospekulujmy.

1. Zatarcie śladów
W klubie odchodziły grube przekręty. Takie, za które zarząd może trafić za kratki. Marzena jest potencjalnie skończona a skończona Marzena może za sobą pociągnąć dużo ważniejszych od siebie. Trzeba po sobie posprzątać. Historyjka kambodżańsko-szwajcarska daje na to sprzątanie bardzo dużo czasu. Pisał to wyżej Caucus - ktoś wie co się teraz dzieje w biurach na Reymonta? Co robi księgowość i zarząd? Gdzie jest Pani Prezes? Sprytnie fabrykowane albo niszczone dokumenty księgowe/umowy mogą zajebiście skomplikować ewentualne dochodzenie, pracę syndyka albo udowodnienie niegospodarności. Teraz jest czas, żeby sobie to względnie spokojnie zorganizować.

A jak do tego teraz dodać siatkę powiązań z funduszami wydmuszkami w UK, Kambodży i ch. wie gdzie jeszcze to bez szeroko zakrojonych działań i śledztwa międzynarodowego można nigdy tej prawdy nie dociec.

A wyobraźcie sobie jakie nowy właściciel widmo da Marzenie i jej pryncypałowi możliwości narracyjne za kilka miesięcy jak Wisła będzie upadać. Jak łatwo będzie się odciąć, umyć ręce? Gwarantuję, że argumenty będą tak przekonujące, że połowa tego forum w to uwierzy.

Do sprzątania dochodzi jeszcze jeden aspekt - kontrola nad tym co nowy kambodżański właściciel będzie robił. Misie będą mogły spać spokojnie. Przecież na zewnątrz będą wychodzić wyłącznie te informacje, które dla Marzeny i Spółki będą wygodne. Jeśli za prawdziwą uznać tezę, że stoi za tym kibolstwo, trzeba otwarcie sobie powiedzieć, że będzie mieć nad nowym właścicielem pełną kontrolę. Samo go przecież wymyśliło.

To mało?

Do tego - SKWK znów milczy. Czemu? Przecież raban powinno podnosić w trosce o klub.

2. Potencjalni, poważni inwestorzy

Jak się dzieją te cyrki teraz i jak już w tej drogiej zuryskiej restauracji podpisali tę wstępna umowę, to przecież Marzenka ma super wymówkę żeby wszyscy inny ewentualnie zainteresowani uratowaniem Wisły poszli w odstawkę. Jeszcze by ktoś poważny audyt zrobił a opinia publiczna naciskała na sprzedaż. I kibice by krzyczeli z trybun zamiast dbać o jedność ruchu kibicowskiego na Wiśle. A tak to będzie spokój. Do piątku. Do konferencji po Lechu. Do spotkania z Majchrowskim. Do 28go.

Zakładam, że serial będzie trwał do końca marca i komisji licencyjnej.
vel HatefulRespect
Odpowiedz cytując