Arkadiusz.Czerepach napisał(a):

moim zdaniem frekwencja to temat rzeka zasługujący na osobny watek
więc :
https://wislakrakow.com/forum/showth...44#post1513244
bądź co bądź tutaj jest jeden z najważniejszych tematów na forum, i imho nie ma sensu aby od kilku stron mielić tutaj tylko o sposobach podniesienia frekwencji , tymbardziej że cześć z tych postow jest wartościowa i szkoda aby zaginełą w odmętach tego wątku
|
Z tym co wtedy wpisales w tamtym poście zgadzam się w większości, oprócz jednej podstawowej rzeczy.
Ja nie wiem co ludzi jeszcze może przekonać, że wyniki sportowe mają NIEWIELKI wpływ na frekwencje. kilka osób zwracalo uwage na to na forum - dane z Est z ostatnich 10 lat wszystkich druzyn, pokazują że jest mała zależność pomiędzy wynikami sportowymi a frekwencją.
Ostatni nasz sezon w pucharachm ,mecz ze standardem, juz pelny stadion otwarty, a bylo tylko jakieś 22 tys ludzi.
Liczą się te wszystkie inne rzeczy - produktem już nie jest tylko to co sie dzieje na boisku. Ludzi moge korzystac z roznych typow rozrywoki, w wielu tych miejscach produkt jest bardzo dobry, z roku na roku ludize maja co raz wieksze wymagania, polepszaja sie standardy.
nawet jesli druzyna wygrywa, a odpowiednio sie tego nie wykorzysta, to nie bedzie frekwencji.
Inny przykład - sezon 2013/2014. Twierdza Reymonta za Smudy na jesień. 10 zw 2 remisy, nawet lider w pewnym momencie. I co? Poza meczem z Legią, slabiutka frekwencja. Z Lechia 11,1 tys, Zaglebie 10,7 tys, Widzewe 10,5, a na meczach z Korona i Slaskiem byl ten slynny zaklad z dogrywka i tez bylo malo kibicow.
Chcecie frewkencji na poziomie 20 tyś?
- wydatki na marketing musza być na poziomie przynajmniej ok miliona rocznie (teraz to nie przekracza 100-150 tys)
- nowa strona, z bardzo latwym kupowaniem biletu przez internet, w tym nawet do 2h przed meczem, rowniez na urzedzeniach mobilnych (nie musi byc appka)
- mobilne punkty sprzedazy z roznych stron stadionu (cos ala jak sie kupuje bilet na pociag), po 10 za trybuna polocna i poludniowa, przy tym przynajmniej 1-2 osoby do pomocy. Wszystko w celu ograniczenia kolejek, tak zeby spontanicznie mogl ktos podjac decyzje i wiedzial ze nawet przyjezdzac godzine przed meczem bez problemu zdazy
- wprowadzenie jakis atrkcji czy znizek na catering, po to aby rozlozyc ruch przy wchodzeniu na stadion (w szczegolnosci tyczy sie to gornych sektorow A,H,E gdzie stoi sie w duzych kolejkach, a bramki maja bardzo slaba przepustowosc)
- Podpisanie dlugoterminowej umowy z miastem, po to zeby mozna bylo podpisać dlugoterminowa umowe na z porzadna firma cateringowa (a nie tak jak jest obecnie zielony smok nalezacy posrednio do dziewczyny Dukata). Bez inwestycji na poziomie ok2mln w punkty cateringowe, nie ma szans na dobrą jakość i szybką obsluge
- praca nad PR, brak skandali i odciecie sie od osob powiazanych z chuliganka. Nie ma co tutaj rozpisywac kolejnych kwestii. Ale wiele osob wie dlaczego tak naprawde DD zrezygnowal, i dlaczego m.in Golda wspomnial o zmianie firmy caterginowej ostatnio w wywaidzie. Ale to jest wierzcholek gory lodowej.
Dla wiekszosci osob wlasnie takie podstawoewe kwestia maja znaczenie - inaczej poza meczeami z Legia, Lechem, Cracovia czy nawet Gornikiem (na poprzednim meczu z Gornikiem w grudniu 2017 bylo prawie 17 tys czyli wiecej niz teraz a duzo gorszej porze roku) ciezko bedzie sciagnac powyzej 10 tys.
Wiem, ze pewnie lduzie to beton i nic ich nie przekona, ale takie są fakty.
Ludzie stracili zaufanie do tego zarzadu i TS bo co raz wiecej rzeczy wychodzi. Stracili zaufanie i kibice i sponsorzy - jak inaczej mozna wytluamczyc brak pozyskania jakiegokolwiek sponsora przez ostatnie 1,5 roku? Wszystko to co wpadalo to male umowy partnerskie warte 40-60 tys rocznie..
Byla szansa zeby zatrudnic kogos z zewnatrz, ze srodowiska biznesowego - to by pomoglo troche poprawic PR/zaufanie