serek.c2 napisał(a):

|
Zdajesz sobie jak wielka powstała dziura finansowa po odejściu TF? W jaki sposób TS ma ją zasypać, skoro żadnego inwestora na horyzoncie nie widać, a miasto - naturalny wydawałoby sie partner - zachowuje się tak, jakby chciał nas pogrzebać żywcem? Utrzymać odpowiedni poziom sportowy drużyny trzeba, bo niższe miejsce w tabeli równa się niższym wpływom z ekstraklasy, spadkowi frekwencji, spadkowi wpływów reklamowych... Co oprócz narzekania masz do zaproponowania?
|
Ale zostali zawodnicy ktorych tylko w ciągu jednego roku (2017) sprzedano za 10,5mln PLN. Koszty w 2017 zwiększono w stosunku do 2016 o 7 mln. O ile część bardzo sensowna - rozbudowa działów m.in Biura Prasowego i Sprzedaży, oraz zwiększenia wydatków na marketing (choć z marnym skutkiem) to jednak lwia część wzrostu kosztów to była drużyna. Nie dlatego aby zagwarantować sobie miejsce w 8mce, bo na to była kadra, a poprostu napalono się na puchary i te koszty o kolejne 1,5mln przez pierwsze pol roku 2018 zwiekszono.
Trzeba było nie zwiekszac tak kosztów na drużynę, wtedy było wolne ok 5mln pln z transferów. Z bankie zainwestowac dalej w rozbudowe dzialow i marketing (mocno isc w bankiety i konferencje bo wbrew pozorom na zachodniej mozna fajnie to wykorzystac bo co jakis czas miasto komus podnajmuje). A te 4mln przeznaczyc na splate zadluzenia. Wtedy Carlitos nie poszedlby za 0,5mln tylko za 2mln euro i bylibysmy juz w niezlej sytuacji finansowej.
Chcesz mi powiedziec ze swiadome zwiekszenie kosztow napalajac sie na puchary bylo dobre? I nie mozna bylo przewidziec co sie stanie jak nie awansujemy? Miasto o to jest wku** ze koszty tak zwiekszano a zlewano miasto i nic nie splacono - w sprawozdaniu do wszystko widać.
Albo sobie przygotowac z tego ptoencjalnego zysku podklad pod wziecie stadionu jako operator az na dobre to wszystko by sie rokzrecilo (eventy, konferencje, biura itp). Tyle że uwazam ze nie ma sensu brac stadionu jako operator dopoki miasto nie wykupi prawo do projektu, bo wtedy nie wiele mozna tam poinwestowac