Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#8209
Stary 13.07.2018, 19:13
regan napisał(a):Wyświetl post
Milion zł jest propozycją uczciwą pod jednym warunkiem. Miasto oprócz tego wykupi projekt stadionu żeby można było go w końcu dostosować do działalności komercyjnej.
Z resztą chyba sobie poradzimy pod warunkiem, że organizacją wydarzeń na stadionie zajmą się kompetentni ludzie
Czym się różni 1,1 mln rocznie + wszystkie koszty utrzymania - (około 5,1 mln zł rocznie) od dotychczasowego najmu? ( około 3 mln)?
Na kwotę 5,1 mln składają się: podatek od nieruchomości (ok. 2 mln zł wpłacanych do budżetu gminy), pensje pracowników (ok. 300 tys. zł) oraz koszty mediów, drobnych prac związanych z utrzymaniem i ochrony (2,8 mln zł).
(http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...a_bez_dna.html)

Będąc operatorem Wisła czerpałaby zyski z wynajmu powierzchni stadionu dla firm zewnętrznych i obszaru parkingu - 3,3 mln zł.
Podsumowując:
- koszty
  • - bycie operatorem 1,1
  • - koszty 5,1
RAZEM 6,2


Ewentualne przychody
  • -3,3 mln z wynajmu da firm zewnętrznych (głownie miejskich, o ile zostaną)

Dalej daje to roczny wydatek per saldo 2,9 mln, który zbilansuje się przy sprzedaży biletów (przy założeniu 20 spotkań w roku) za kwotę 150 tys zł za mecz, czyli średnio około 7-8 tys frekwencji (więcej jeśli trzeba odjąć karnety, które dają niższy średni przychód meczowy.

I w dodatku nie można nic zrobić ze stadionem.


Poza tym, jak te 130 tys za mecz, które mamy płacić ma się do oficjalnych stawek miasta, w których od lutego 2018 podaje się, że za wynajem stadionu na 24 godziny trzeba zapłacić 45 tys zł?
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadom...zien,12937786/
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....


Odpowiedz cytując