Wyświetl pojedynczy post
As
Socios Wisła Kraków
 
 
Od: 11.2002
Skąd: Z rekawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#7190
Stary 05.07.2018, 12:24
MaLk napisał(a):Wyświetl post
Pozwolisz, że skoryguję Twoje wyliczenia. Osiem milionów dwieście tysięcy minus podatek VAT. Optymistycznie zakładając, że naliczamy 8% VAT (a nie 23%, gdy do wejścia na mecz dodaje się dodatkowe usługi), zostaje nam 7,6 mln zł netto "na start" i niewielkie prawdopodobieństwo, że w ciągu sezonu dojdzie do tego większa kwota ze sprzedaży biletów bieżących. Krótko mówiąc, kasę trzeba będzie zachować na cały rok, nie będzie do wydania od razu na spłatę długu, a raczej nie urośnie znacząco, powiedzmy milion dodatkowo do końca sezonu.



W 2017 r ze sprzedaży biletów i karnetów uzyskaliśmy łącznie blisko 6,5 mln zł. Jaki z tego wniosek? Wychodzimy na tym na plus ok. 1-2 mln zł, co jest kwotą znaczącą, ale absolutnie nie ratującą sytuacji. W związku z tym nie spłacamy całego długu za stadion, dalej musimy ciąć koszty i robić wyprzedaże zawodników żeby związać koniec z końcem.
Dzieki za dokladniejsze wyliczenia, jak pisalem swoje robilem na szybko. Royumiem, ze do tego trzebaby dodac jeszcze koszty organizacji.
Biorac pod uwage nawet twoje uscislone wyliczenia w dalszym ciagu w tym moomencie bylibysmy w stanie splaciccalosc dlugu lub przynajmnej te zaleglosc o ktora burzy sie miasto.

Dodatkowo wysoka frekwencja oznacza wieksze zyski ze stoisk z piciem i jedzeniem. Juz nawet nie wspominam o tym, ze pelny stadion to totalnie inne postrzeganie Wisly przez sponsorow i miasto. Pelny stadion musi sprawic wrazenie, ze za tym klubem stoi wielki potencjalnych klientow oraz wyborcow z ktorymi nalezy sie liczyc. No sorry ale w tym momencie taki Majchrowski nie musi sie liczyc z tym, ze przegra wybory bo sie na niego kibice Wisly obrazili.
Odpowiedz cytując