Adasss napisał(a):

Dźwigała, Hernandez, Helik, Koj, Konczkowski, Lipski, Bargiel, Niezgoda,
Możdżeń, Kurzawa, Matuszek, Kante,
Wójcicki, Drygas, Świerczok,
Zbozień, bracia Mak, Piech.
Ot taki krótki przegląd zawodników mających w CV spadek z naszej ligi w paru ostatnich sezonach.
To zdanie o tym, że nie należy się interesować zawodnikami spadkowiczów, bo to, że tam grali, oznacza automatycznie, że są słabi, to jakiś dziwny mit, który przewija się od czasu do czasu na tym forum.
|
To teza, którą sam wymyśliłeś, żeby potem z nią polemizować. Po pierwsze, chodzi o zawodników, którzy wyróżnili się w sezonie spadkowym (a nie o to, że zaliczyli spadek w ogóle - to samo w sobie o niczym nie przesądza), po drugie o to, ilu z nich potem utrzymało poziom, który im w związku z tym "super sezonem spadkowym" przypisano.
Odpowiedź brzmi - niewielu. Z tej listy, którą wkleiłeś, to może Niezgoda (ale on był akurat tylko wypożyczony z silniejszego klubu do ogrania). Kurzawa czy Świerczok faktycznie poszli mocno do góry, ale oni sezon konia zaliczyli dopiero już po spadku. Większość z listy w ogóle albo utknęła w ligowej przeciętności (jak bracia Mak) i żadnymi gwiazdami nie została, albo sezon spadkowy wprost należał do jednego ze słabszych w ich karierze.