Wyświetl pojedynczy post
MaLk
Socios Wisła Kraków
 
Od: 08.2016

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#21352
Stary 29.04.2018, 00:16
Adasss napisał(a):Wyświetl post
Dźwigała, Hernandez, Helik, Koj, Konczkowski, Lipski, Bargiel, Niezgoda,
Możdżeń, Kurzawa, Matuszek, Kante,
Wójcicki, Drygas, Świerczok,
Zbozień, bracia Mak, Piech.

Ot taki krótki przegląd zawodników mających w CV spadek z naszej ligi w paru ostatnich sezonach.
To zdanie o tym, że nie należy się interesować zawodnikami spadkowiczów, bo to, że tam grali, oznacza automatycznie, że są słabi, to jakiś dziwny mit, który przewija się od czasu do czasu na tym forum.
To teza, którą sam wymyśliłeś, żeby potem z nią polemizować. Po pierwsze, chodzi o zawodników, którzy wyróżnili się w sezonie spadkowym (a nie o to, że zaliczyli spadek w ogóle - to samo w sobie o niczym nie przesądza), po drugie o to, ilu z nich potem utrzymało poziom, który im w związku z tym "super sezonem spadkowym" przypisano.

Odpowiedź brzmi - niewielu. Z tej listy, którą wkleiłeś, to może Niezgoda (ale on był akurat tylko wypożyczony z silniejszego klubu do ogrania). Kurzawa czy Świerczok faktycznie poszli mocno do góry, ale oni sezon konia zaliczyli dopiero już po spadku. Większość z listy w ogóle albo utknęła w ligowej przeciętności (jak bracia Mak) i żadnymi gwiazdami nie została, albo sezon spadkowy wprost należał do jednego ze słabszych w ich karierze.
Odpowiedz cytując