szprotson napisał(a):

Damian Dukat
Postaram się odpowiedzieć :
Oczywiście ze decyzji nie podejmuje się w 1 dzień, ale nie wiem dlaczego uważasz ze firma ktora staje sie potentatem odziezy sportowej w Polsce nie wykorzysta kolejnego kanału sprzedazy jakim moze być piłka nożna? Na logike przeciez widać, że oni kiedys w ten segment bedą musieli wejśc...
ale idźmy dalej : To ze nie produkują (aczkolwiek jest to złe słowo bo wprowadza czytelnika w błąd) mają w ofercie takich strojów dziś nie znaczy ze nie mogą mieć jutro. Co do wejscia na nowy rynek, to tez bym troche nie odlatywał bo oni na rynku są i maja dosc mocna pozycje. Dla nich pilka moze byc tylko i wylacznie nowym kanałem sprzedazy a nie nowym rynkiem.
Proces pozyskiwania sponsora technicznego również wyglada inaczej niz kolega wyżej opisał..
Podsumuwując, wg mnie taka firma jak 4F, moze w 8-12 tygodni stworzyć kolekcje wraz z pełnym oflagowaniem, drukiem i szyciem. Tylko pytanie czy tego chcą?
|
Mylisz pojęcia, dla 4f piłka jest nowym rynkiem a nie nowym kanałem sprzedaży. Nowy kanał sprzedaży jest wtedy gdy np. do tej pory sprzedawałeś w sklepach stacjonarnych a teraz otwierasz nowy kanał sprzedaży i sprzedajesz również przez internet.
To że 4f jest silne na naszym rynku to fakt, ale to nie znaczy, że mogą sobie pozwolić na nieograniczoną liczbę wtop. Piłka nożna to nie jest sport niszowy i samo wejście na ten rynek wymaga naprawdę dużych nakładów. Samo wyprodukowanie( no dobra masz racje: zlecenie produkcji

) kosztuje a może się okazać, że nie będzie dużego zainteresowania na ich stroje piłkarskie. Nigdy nie kupowałem w 4f ale z tego co się orientuje( mogę sie oczywiście mylić) ich sprzęt wcale nie jest zbyt tani a to może oznaczać, że ich przewagą nad Adidasem czy Nike nie będzie niższa cena. Spowodowanie aby chociaż część klientów kupiła ich sprzęt zamiast wybrać renomowanych producentów to nie jest taka łatwa sprawa.
Żeby była jasność, ja nie twierdzę że 4f nigdy nie będzie produkować strojów piłkarskich, nie zgadzam się jedynie że:
Cytat:
|
to że nie robi piłkarskich to akurat nie argument , zawsze można zacząć
|
Może to, że nie robią strojów piłkarskich wynika z tego że już dawno przeanalizowali rynek i nie widzą na nim dla siebie miejsca. Choć oczywiście może się okazać że w przyszłym tygodniu zaprezentują swoją kolekcje piłkarską.
Cytat:
|
sorry koleżko, podpis masz kozacki , ale Twój post jest warty tyle co i Twoja ortografia
|
No tak jedna literówka w moim poście oznacza oczywiście, że to ty masz rację.