azkaz napisał(a):

|
Kibicuj sobie komu chcesz, ja napisałem tylko o interesie klubu. Plus chyba nikt nie zaprzeczy że lepsza atmosfera jest na derbach niż na meczu z łęczną? Rywal motywuje i daje okazje żeby pokazac dominacje. Jeśli czujesz kompleks taki jak parchy mają w stosunku do nas to tylko ci współczuje.
|
W interesie Wisły jest aby Cracovia spadła najpierw do 1 ligi a potem spadała dalej aż będzie szorować brzuchem o dno b-klasy. I nie chodzi tu nawet o żadne animozje kibiców tylko o prosty rachunek ekonomiczny. Dwa silne kluby w jednym mieście to podział rynku na dwie części, jeden silny klub w mieście ma cały rynek tylko dla siebie( np. Lech). Teraz musimy się dzielić z sąsiadką pieniędzmi bo część nowych kibiców( np. studentów przyjeżdżających do Krakowa) idzie do nas a druga część do nich a im niżej są starozakonni tym silniejsza pozycja Wisły w walce o nowych kibiców. Podobnie ma się sytuacja z walką o sponsorów. Więc bądź łaskaw nie wyjeżdżać z tekstami o kompleksach bo Wisła nie ma żadnego interesu w tym żeby Cracovia sie utrzymała.