rafalek napisał(a):

|
Ale każdy znał zasady przed rozpoczęciem rozgrywek, więc trzeba było się tak przygotować, żeby w ostatnich 7 kolejkach nie zacząć seryjnie przegrywać. Po prostu.
|
Tutaj, z perspektywy choćby takiego Podbeskidzia też bym polemizował. Nie dziwi się, że uszło z nich powietrze.
Przygotować... niby masz rację, ale inaczej się gra ostatnie 7 spotkań gdy masz - ciężko wypracowaną zresztą - przewagę dajmy na to 5-7 punktów, a inaczej podzielonych 3.
Chodzi mi o to, że taki system promuje "współczynnik", margines szczęścia.
I zdania nie zmienię. W systemie 18 drużyn wszystko byłoby sprawiedliwe i czytelne.