Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
Jaroo1
Senior Member
 
 
Od: 03.2009

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#1491
Stary 20.04.2016, 21:28
Czytasz co ja piszę? Powtarzam Ci po raz trzeci, że nikogo z automatu nie chcę wywalać bo ma klub na wsi założony.
Pisze, że zmniejszenie ligi to wzrost poziomu sportowego, atrakcyjności meczów, wzrost frekwencji, lepsze finansowanie klubów. I jestem pewien, że większość tych outosaiderów by normalnie, sportowo pospadało z ekstraklasy gdyby ją zmniejszyć. I wtedy by z I ligi wchodziły kluby typu Zawisza, Arka, Górnik Z, Wisła Płock, Zaglębie Sosnowiec. I niech one wtedy sobie próbują w tej ekstraklasie się utrzymać. A przy obecnym systemie gdzie mamy 1-3 dobre kluby w I lidze to awansują własnie takie Bełchatowy, Łęczne, Termalici, Podbeskidzia itp. Później mają szanse utrzymać się w ekstraklasie, ponieważ jest ona zbyt duża i tych śmiesznych drużyn się tam zbiera sporo. W efekcie te 3-5 śmiesznych zespołów rotują się między sobą jeśli chodzi o spadki i awanse na linii ekstraklasa I liga.
Te kluby wcale nie zasługują sportowo i wizerunkowo na ektraklasę. To jest po prostu następstwo za dużych lig. Obecnie na zapleczu mamy Arkę, Zawiszę godne awansu. Nawet gdyby je podmienić za Bielsko czy Termalice to nadal mamy w ekstraklasie Lęczną, ktora sobie spokojnie może walczyć o utrzymanie bo zawsze na 16 zespołów, któreś są bez formy - tak jak teraz Górnik Z czy Śląsk.
A za rok kto by z I ligi mógł awansować? Znowu przykładowy Bełchatow i Termalica bo nikogo lepszego tam nie będzie. A spadnie np Zawisza i Łęczna. I koło się zamyka.
A wiaodmo, że to jest sport i zawsze będzie tak, że np Łęczna się utrzyma a spadnie Zawisza z Górnikiem bo będą grały gorzej, a z I ligi np awansuje Arka i Termalica a Zawisza w niej utknie na kilka sezonów. I to tworzy kolejne sezony gdzie w ekstraklasie jest zamiast 1-2 cieniasów 3-4-5 cieniasów, które nic nie wnoszą i tylko pokazują tą swoją biedę, amatorszczyznę i sposób na ekstraklasę czyli pozbierać starych wyjadaczy ligowych przed ich emeryturą lub piłkarzy, którzy byli za ciency na lepsze kluby ale w tych nieudacznikowych klubach sobie mogą grać pierwsze skrzypce.

Po prostu nie mamy 16 ciekawych drużyn i 18 ciekawych drużyn na e-klase i I ligę. W efekcie kisimy się w tym gównie, w którym się kisimy.

Wyjebałbym to wszystko i dążył do ligi z małą ilością zespołów ale jak najbogatszych, profesjonalnych, bez oglądania tych klubów z 4 emerytami, którzy ciągną grę i 5 typami, którym "tu się nie udało i ta się nie udało" ale jak się zbiorą do Termalici to dadzą radę tę ekstraklase utrzymać. I to samo z I ligą trzeba zrobić bo mocna ekstraklasa będzie tylko wtedy jak jej zaplecze będzie jako takie. A tam jest ta sama historia, kluby z dupy, bieda, amatorka
drozd:
Co powiesz jak okaże się, że Wisła awansuje, będzie grała lepiej niż wcześniej, a pomysły Królewskiego przyniosą jednak dobry efekt? Znajdziesz w sobie choć odrobinę taktu, by chociaż przeprosić?...
...Przeprosisz? Łaskawca. W dupę sobie wsadź przeprosiny pajacu zasrany. Jak nie awansujemy to przeproszę...
...Jak nie awansujemy to przeproszę, że nazwałem cię zasranym pajacem. Jeżeli awansujemy nie przeproszę i będę aktualną sraczkę przypominał.
Odpowiedz cytując