Cytat:
z kim mają derby
Borusia, Kolonia i Feye
|
Pełna zgoda jedyne derby tych klubów to mecz Feyenoord-Excelsior Rotterdam
Tylko jakie to ma znaczenie.... ?
Cytat:
|
W Polsce nie ma kultury chodzenia na mecze, nie są one traktowane jako rodzinna rozrywka na weekend. A dopóki tak nie będzie, to na stadionach nie będzie tłumów.
|
To prawda na zachodzie ludzie często zamiast kina, teatru wybierają inny teatr-ten piłkarski.
Sam chodzę na trybunę C, jestem zwolennikiem piro, opraw, kartoniad etc. natomiast faktem jest, że to piknik w dużej mierze stanowi o zysku finansowym klubu z dnia meczowego.Jest jeszcze jedna rzecz, niektóre pory spotkań są mało atrakcyjne dla kibiców (zwłaszcza rodzin i tzw. kibiców niekumatych). Wiadomo jak jest w PL, wielu kibiców Wisły jest z Bochni, Wadowic, Kalwarii a nawet z innych województw, niż małopolska, tak jak Lecha z całej wielkopolski itp. Uważam że pt mecze (18:00) mogłyby się odbywać np. w niedzielę o 13:30. Nie jest to może idealna pora dla ultrasów ale taki termin przyciągnie zdecydowanie więcej rodzin na stadion. Mecze poniedziałkowe też można by przenieść na sobotę (13:30 lub 14:00)
Jest jedno proste rozwiązanie na poprawę frekwencji-poprawa wyniku sportowego, to najlepsze i najpewniejsze rozwiązanie, gwarantuje Wam, że jeśli wrócilibyśmy jakimś cudem na np. 3-4 miejsce i grali widowiskowy futbol to frekwencja pójdzie spokojnie o kilka tys. w górę.
