Karherop napisał(a):

5 mln czyli właśnie tyle ile przegraliśmy w sprawie z Genkovem. Właśnie przez takie trupy Wisła jest niewypłacalna, a nie przez to że pensje mamy na bajońskim poziomie i budżet się przez to nie spina.
A jaki to sponsor od nas odszedł, skoro od 7 lat żadnego nie widzieliśmy na oczy? tylko nie mów o partnerach pokroju Volvo bo to żaden sponsor, tylko co najwyżej partner handlowy.
|
http://www.dziennikpolski24.pl/artyk...isla,id,t.html
Z Genkovem przegraliśmy w Październiku, więc ogolnie nie ma to wielkiego wpływu, i bylo 2 mlny a ni 5
Może ze sponsorami przesadziłem, ale dotyczy to Foodcare (Włodarski dawał ok 400 tys na reklamy Blacka i 4Move, teraz jest Black, ale w mniejszym wymiarze a 4move i frugo są z tytulu umowy z Akademia), oraz Szubryt, ktory dawal ok 200 tys, takze na dzien dobry strata jakies 400-450 tys rocznie. Do tego regularnie spada frekwencja:
Tylko patrząc na 3 najważniejsze mecze 13/14 vs 14/15
cracovia 23500 vs 23000
lecha 17500 vs 13500
legia 31500 vs 21000
Róznica ok 14 tys, a wiec strata z jakies 550 tys (choc wydaje mi sie ze tez duzo mniej na vipach bylo, takze roznica realna jakies 650 tys).
Jeśli wezmiemy inne mecze, to zbierze się ponad 1 mln tylko z samych meczów do tej pory...
Analogicznie musiala spasc sprzedaz w sklepie klubowym i i catering, wiec to pewnie kolejne 200-300 tys
Można by przechodzic i przechodzic przez kolejne segmenty (gorsza gra tez sprawia ze rzadziej w prime time jestesmy za co jednorazowo wyplacane jest 70tys)
Podstawowym problemem tego klubu jest brak jakiekogolwiek marketingu i strategii..