Wyświetl pojedynczy post
Gwiaździsty
Senior Member
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#2936
Stary 04.03.2015, 08:17
KOALIK napisał(a):Wyświetl post
Jeżeli są to prawdziwe słowa, jestem negatywnie zaskoczony.

Obrażać dwóch piłkarzy na starcie, którzy na papierze wydają się być ciekawymi nabytkami.

Jest wiele przypadków, że gracze darmowi okazywali się lepszymi zawodnikami niż ci sprowadzani za wielkie pieniądze. W Wiśle chociażby Clebera można było zaliczyć do tego grona.

Smuda traci grunt pod nogami, bo myślał, że wizją gry o utrzymanie wytrzyma trzy lata robiąc z siebie w dalszym ciągu wielkiego bohatera, że gdyby nie on, to Wisła by spadła z hukiem z Ekstraklasy z powodu słabego składu, a tu niespodzianka - przyszedł nowy prezes, który otwarcie mówi o pucharach, że one pomogą Wiśle.

Porównując sytuację, Smuda ma większy komfort pracy od Pawłowskiego, Probierza, Warzychy, Kociana, Ojrzyńskiego, itp. Te kluby też mają określone problemy, też nie kupują piłkarzy za miliony, a przede wszystkim dysponują słabszą kadrą od Wisły.

Smuda odkąd pracuje w Wiśle dostał kilku solidnych piłkarzy, natomiast Śląsk za czasów Pawłowskiego stracił kilku ważnych graczy (Kelemen, Stevanović, Kokoszka, Mila) i dzisiaj Śląsk dysponuje gorszą kadrą niż jeszcze miał niedawno, a mimo to Pawłowski nie robi z siebie męczennika jak Smuda, bo w rzeczywistości to trener Śląska ma trudniejszą sytuację, bo tam bilans transferowy pod względem jakości i liczebności jest na minus.

Są dwa wyjścia - albo Smuda opanuje sytuacje albo wkrótce będzie zmiana trenera, bo jestem przekonany, że tak bardzo słaba runda wiosenna jaka była w zeszłym roku, w tym nie może się powtórzyć, bo nie będzie przyzwolenia.
A ja nie jestem zaskoczony, Smuda często dyskredytuje zawodników po to aby się samemu ubezpieczyć. Mówi wtedy " patrzcie dostałem piłkarzy za 5 zł." czyli w domyśle jak będzie lipa to nie moja wina. To jego stary numer. Przy okazji często ich obraża na samym starcie i jak widzimy nie dotyczy to samych młodych. Po za tym celnie dałeś przykład Śląska i trenera Pawłowskiego. Pomijam już wyniki ale Pawłowski bije go na łeb kulturą osobistą, podejściem do piłkarzy i jak można było się dowiedzieć w programie Liga+ bardzo dba o szczegóły czyli dietetycy, badania lekarskie itp. U nas jest na nochala.
Niestety obawiam się, ze wyniki w tym roku będą gorsze niz w zeszłym i nie wywoła to żadnej reakcji właściciela.
Odpowiedz cytując