|
Smuga, w skrócie napiszę tak: z powodu obietnicy Komorowskiego danej ambasadorowi USA a potem przy otwarciu Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie szefowi HEART (zespół mający odzyskiwać mienie żydowskie w Europie Środkowej)( o wszystkim napisałem dwie strony wcześniej, przejrzyj sobie) rządząca większość próbowała zmienić Konstytucję RP by wprowadzić furtkę do prywatyzacji i przekształceń Lasów Państwowych w przypadkach "uzasadnionego celu publicznego".
Najwidoczniej cel reprywatyzacyjny który zakładał oddanie 60 miliardów dolarów Żydom za mienie utracone podczas II wojny światowej miał być jednym z tych "celów publicznych" o którym mowa była w ustawie.
Na szczęście do zmiany Konstytucji RP potrzebne są 2/3 głosów, więc dzięki głosom posłów Prawa i Sprawiedliwości i Solidarnej Polski ochroniono ostatni bastion i na obecną chwilę nie można sprzedać Lasów Państwowych.
Przypominam, że za "sprzedażą" Lasów głosowali wszyscy pozostali czyli PO, PSL, SLD i TR.
Ostatnio edytowane przez heoij : 22.01.2015 o godz. 23:12.
|