emj10 napisał(a):

Wydaje mi się, że nikt nie ma z tym problemu. Firmy państwowe lokują swoje pieniądze w takich tytułach jak "GW", "Polityka", czy "Newsweek", a prywatne kasy oszczędnościowe SKOK finansują media Karnowskich (wpolityce i wsieci) oraz zależną od PiS grupę medialną Sakiewicza.
Wystarczy pisać jak jest faktycznie i nie będzie problemu 
PS. Od tego uproszczenia są jednak pewne wyjątki. Chociażby w "Uważam Rze" w pewnym momencie dosyć mocno reklamowały się spółki skarbu państwa.
|
Co znaczy "zależną od PIS". Kasa którą otrzymuje PIS z budżetu jest wydawana tylko na określone cele i np. nie mogą finansować mediów zewnętrznych. NIe uznaje się za to finansowanie reklam wyborczych i nikt tu nie miałby pretensji do reklam wyborczych PO i PSL w GW i TVN. Chodzi o reklamy bieżaće . SKOK tu nie ma nic do tego mogą sobie robić co chcą, tak samo Twoja firma czy moja. Chesz reklamujesz PSL nie to nie. Orlen,PGNIG czy KGHM nie są prywatnym majątkiem partii władzy a reklamują się na polityczny prikaz i tyle. Różnica jest zasadnicza