Wydaje mi się, że nikt nie ma z tym problemu. Firmy państwowe lokują swoje pieniądze w takich tytułach jak "GW", "Polityka", czy "Newsweek", a prywatne kasy oszczędnościowe SKOK finansują media Karnowskich (wpolityce i wsieci) oraz zależną od PiS grupę medialną Sakiewicza.
Wystarczy pisać jak jest faktycznie i nie będzie problemu
PS. Od tego uproszczenia są jednak pewne wyjątki. Chociażby w "Uważam Rze" w pewnym momencie dosyć mocno reklamowały się spółki skarbu państwa.