sambo napisał(a):

|
Podgrzewać Smoleńsk, Prezesa i przyspawanego Macierewicza.
|
Żadna nowina. Z tym, ze Smolensk zostanie odpalony dopiero przed wyborami prezydenckimi, zeby podgrzac atmosfere i na nowo zantagonizowac strony konfliktu polsko-polskiego. Do wyborow samorzadowych PO potrzebny jest spokoj, chwalenie się sukcesami w regionach oraz wykorzystywanie oparow z sondazowego efektu Tuska oraz kolejnych obietnic Kopaczowej.
Natomiast jeśli chodzi o paliwo smolenskie to z nami najspokojniejszy sezon polityczny pod tym wzgledem. Nie było wielotysiecznych protestow, w komisjach i prokuraturze sprawa lekko wygasla, albo zostala zepchnieta na dalszy plan, a ekspansywna polityla Rosji zmienila lekko azymut pogladow na polityke zagraniczna.