wiertar napisał(a):

ja wiem o co chodzi ale dlaczego mówimy o duchu sportu skoro przepisy zostały złamane. jak by nie patrzeć To legia pierwsza wykazala się brakiem ducha sportu bo złamała przepisy.
down
nie znajomosć przepisów nie zwalnia z nie przestrzegania ich. fakt moze oszustwo to nie najlepsze slowa ale sens chyba kazdy widzi.
|
Czyli jak podchodzisz do jeszcze gorszych przewinień, typu intencjonalne wystawianie piłkarza niezgłoszonego i karanie tylko finansowe? Właśnie tutaj pozostaje niesmak i brak Fair Play. Według przepisów UEFA mniejszym przewinieniem jest np. kupno piłkarza, niezgłoszenie go do rozgrywek, wystawienie w meczu i ewentualnie dopiero w najgorszym razie taki klub może zostać ukarany walkowerem(dodatkowo jeżeli rywal zlozy protest). Gdyby oba przepisy były rownie ostre lub liberalne, to okej, ale ten rozdzwiek jest po prostu straszny i niesprawiedliwy. Tworzy to furtke dla bogatych klubów. Jeżeli UEFA chce się trzymać stricte, to niech tez zmieni ten regulamin w przypadku piłkarzy niezgłoszonych(tzn. kara tez obligatoryjny walkower).
A co do odwołań, to w UEFA nic nie dadzą, natomiast Trybunał w Lozannie wyda werdykt za kilka do kilkunastu tygodni. Wiadomo, że Legia nie zagra w el. do LM w tym sezonie, więc naprawdę nie opowiadajcie głupot.