Wyświetl pojedynczy post
palikot
Senior Member
 
Od: 11.2008

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#27852
Stary 01.08.2014, 23:59
DevilMayCry napisał(a):Wyświetl post
Primo: gdyby, Polak wiedział co np. Francja w 1939 zrobiła dla Polski (pisałem o tym w historycznym- mój ostatni wpis), to by mu konstrukcja padła- II WŚ mogłaby się błyskawicznie zakończć,, bez Teheranu
Secundo: Jesteśmy Polakami, Lubimy PK, PŚ, PL itp. Wiec każda ingerencja w sens (patrz kilka setek lat) jest bez sensu.

Aczkolwiek nie dziwi mnie podejście współczesnego pokolenia... 70% s.......i z kraju, zamiast go bronić :/
II wojna światowa trwała by od 1.9.1939 do 20.06.1940 gdyby Niemcy nie mieli większych planów pójścia na wschód. Zajęli by olbrzymi teren od Francji po lewobrzeżną Wisłę. I dzięki temu byłaby błyskawiczna czy ci się to podoba czy nie i tego nie zmieni nawet bohaterska walka żołnierzy z dzidami na koniach w starciu z dywizjami pancernymi i lotnictwem.
Nie o to chodzi żeby kraju nie bronić i się poddać, tylko bronić go z głową i z rozwagą aby przynieść pożądany efekt. Tak samo w polityce i w każdej innej dziedzinie. Nie emocje a chłodna kalkulacja. Jak nie masz karabinu to nie idziesz się strzelać. Jak nie masz czołgu i myśliwca to nie idziesz z gołymi rękoma czy w najlepszej wersji z moździerzem w ręku na wymianę. To normalne myślenie(Jak ktoś pała nienawiścią, to nie jest dla niego normalne) Wydanie wyroku na polską ludność nie jest rozważne. Jest głupie i tyle.
Równie dobrze idąc tym tropem myślenia, można stwierdzić, że kapitulacja jest zdradą, bo oddajemy się w ręce wroga. Można przecież nie kapitulować i zagłodzić się na śmierć, posyłać tłum na stracenie, tylko czy to ma sens? No chyba nie.
Ingerencja w sens jest dobra jak masz informacje. Idąc parę set lat wstecz masz ich mało, to być może nie jest dobre, ale już o II wojnie światowej dywagować można, bo tych informacji jest więcej.
★ ★ ★ WISŁA KRA KÓW ★ ★ ★ ★ ARMIA BIAŁEJ GWIAZDY ★ ★ ★

✪✪✪✪ ✰✰✰✰