Wyświetl pojedynczy post
Kurz
Senior Member
 
Od: 11.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#68386
Stary 13.07.2014, 01:51
milosz napisał(a):Wyświetl post
Z jakiej planety do nas przybyłeś kol. ?
Na tym forum napisano setki postów o błędach w (tragicznej, beznadziejnej - niepotrzebne skreślić) polityce finansowej Bednarza, a ty ni z gruchy, ni z pietruchy, nagle piszesz i to w kontekście sytuacji z Genkowem, gdzie znowu dał ciała na całej linii, peany pod jego adresem..

Po pierwsze porównaj przychody.. spadają na łeb, na szyję. I to jest po części i jego wina, kto mu bronił poczekać z informacją o nieprzedłużaniu kontraktów z piłkarzami do końca sezonu w 2012 roku, jeśli byłyby wówczas puchary, byłyby finansowe korzyści, to samo dotyczy wiosny tego roku, Wisła walczy o puchary i znowu wkracza Bednarz, tym razem z konfliktem z kibicami, nie ma dopingu, klimat mobilizacji diabli wzięli, jest za to seria porażek i kasy z pucharów ponownie, zero.. Wisła płaciła piłkarzom, bo były odpowiednie przychody, Legia też płaci dużo więcej, ale i jej przychody są kilkakrotnie większe od naszych.. Bednarz fatalnie rozwiązuje bieżące problemy finansowe, zamiast szukać wzrostu przychodów, z frekwencji czy inwestorów zewnętrznych, jeśli już coś robi, to źle.. Jakby był vacat na jego funkcji Wisła skorzystałaby bardziej, bo kontrakty z wyższej półki finansowej same dobiegłyby końca, byłyby za to korzyści choćby z frekwencji, a poza tym być może już 2 razy (wiosna 2012, oraz wiosna 2014) awansowalibyśmy do pucharów. O „wychodzeniu na prostą” i kłopotach bogactwa” i podobnych nonsensach już wspominać chyba nawet nie wypada.

Oddzielną sprawą jest, że w Wiśle SA, niedotrzymywanie zobowiązań stało się już chyba obyczajem, a że ryba psuje się od głowy.. i niestety nie chodzi tylko o JB, ale o samego bossa (jego kłopoty finansowe, ale i stosunek do inwestycji, pod nazwą Wisła SA), to mamy taki pasztet, jaki mamy.
Przychody spadają na łeb, na szyję zgodnie z oczekiwaniami. Mają na to wpływ mniejsze wpływy z Telefoniki, słabsze wyniki sportowe klubu w ostatnich latach i oczywiście konflikt z kibicami, ale nie przeceniajmy tego ostatniego Wisła straciła w porównaniu do poprzedniego sezonu 15 mln. Ile z tego może stanowić spadek przychodów z dnia meczowego z powodu konfliktu, 2, 3 może 4 mln (rok wcześniej cały sezon dał Wiśle 8,8 mln). To oczywiście sporo, tylko, że nawet z kibicami na stadionie sytuacja byłaby dramatyczna. Z resztą przyczyn Bednarz ma niewiele wspólnego. Wszystkie te procesy zostały zapoczątkowane przed jego przybyciem.

W sprawie sponsorów, przypominam, że Wisła nie może znaleźć takowego od 4 lat (totolotka nie traktuję poważnie; nie jest sponsorem strategicznym). Najwyraźniej marka i pozycja naszego klubu jest g. warta dla potencjalnych dobrodziejów, bo nie pchają się do klubu drzwiami i oknami. I nie stanie się atrakcyjna, dopóki nie będzie ogromnego progresu sportowego, czyli kwadratura koła.

Wiem, że Bednarz jest wygodnym chłopcem do bicia, ale naprawdę nie odpowiada za całe zło tego świata.

Dzimi napisał(a):Wyświetl post
hmmm :

Strasznie się chłopcze motasz. Raz piszesz, że cudowny Bednarz obniżył pensje z 30 do 10 mln, a drugim razem kilka postów później, że ostatni rok był na minusie, bo pensje wyniosły 25mln, przy dochodach 16 mln.



Za politykę finansową to należy go nienawidzić.


Pełna racja


Poza tym, w pełni popieram powyższy post kolegi Miłosza. Bednarz to szkodnik, Konrad Walendrod Legii Warszawa (sorry, gimbusy nie zrozumieją).
Na temat Bednarza powyżej. Jest łatwym celem.

Może tego nie wiesz, ale struktura i zależności w Wiśle SA są trochę bardziej skomplikowane, niż sklepie spożywczym, który codziennie mijasz. Wisła ma radę nadzorczą i zarząd. To te osoby:

Krupa Maciej Marek Wiceprezes
Szyngiera Władysław Członek Rady Nadzorczej
Pułkowski Piotr Jan Członek Rady Nadzorczej
Bednarz Jacek Piotr Wiceprezes Zarządu
Czerwiński Tadeusz Członek Rady Nadzorczej
Borkowska, Genowefa Rozalia Członek Rady Nadzorczej
Pawelczyk, Miosław Piotr Członek Rady Nadzorczej
Zgryzek Bartłomiej Jakub Prokurent
Majerska Małgorzata Anna Prokurent
Pilch Ryszard Dariusz Członek Rady Nadzorczej
Forczek Paweł Czesław Prokurent

Jacek Bednarz nie podejmuje swoich decyzji sam. Nie pierdzi nawet sam. W najgorszym razie jest tylko chłopcem na posyłki właściciela, w najlepszym wszystkie decyzje to efekt wspólnej polityki ludzi z tej listy.

Kwestia pensji zawodników wymaga doprecyzowania. 25 mln to suma, którą zapłacono/miano zapłacić w przekroju całego sezonu 2013/2014. Teraz to już niewiele ponad 10 mln.
Ostatnio edytowane przez Kurz : 13.07.2014 o godz. 01:55.
Odpowiedz cytując