Gwiaździsty napisał(a):

|
"Nie czyń drugiemu, co tobie nie mjiłe". Bardzo szybko przekonaliśmy się o tym na własnej skórze. Zajęcie Zaolzia gówna nam dało w perspektywie krótkoterminowej jak i długoterminowej. Gdzie jest dzisiaj Zaolzie ? Ponadto był argumentem dla innych w 1939 r., którzy mówili "patrzcie się, teraz płaczą, że im państwo rozebrali Niemcy i ZSRR, a rok temu to samo robili z Czechosłowacją".
|
Nie chcę sie Wam wtryniać w dyskusję ale w takich sprawach interweniować muszę. Hitler i Stalin bardzo przejęliby się krytyką tych, o których piszesz ale to taka dygresja

Zaanektowanie Zaolzia, tak jak wcześniej Litwy Środkowej przede wszystkim dało nam POWRÓT RODAKÓW do macierzy, którzy stanowili zdecydowaną większość mieszkańców. Inne argumenty przy tym bledną. To jest podstawowy cel polityki zagranicznej każdego normalnego państwa.