
VS.

Poprzednia kolejka była udana dla drużyny prowadzonej przez Franciszka Smudę. Wisła na własnym boisku wysoko pokonała Pogoń Szczecin (5:0), wielu piłkarzy pokazało się z dobrej strony, a odrodzony Paweł Brożek popisał się hat-trickiem i wszedł do "Klubu 100" dzięki niesamowitemu golowi strzelonemu z 40 metrów.
Jednak o tym meczu trzeba juz zapomnieć i skupić się na meczu wyjazdowym z liderem tabeli i głownym faworytem do mistrzostwa w tym roku, zespołem Legii Warszawa.
Legia ma w miare bezpieczną przewagę nad drugim a tabeli Lechem, ale każda jej porażka może sprawić, że w meczu miedzy tymi dwiema drużynami będzie decydowało się mistrzostwo (lub majstrostwo - jak kto woli

)
Historia spotkań pomiędzy Legią Warszawa a Wisłą Kraków:
Sezon 2007/08:
27 kwietnia 2008, 17:00, Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Maciej Rybus 29, 47 – Paweł Brożek 60.
Sezon 2008/09:
26 października 2008, 17:00, Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Bartłomiej Grzelak 38, Takesure Chinyama 67 - Paweł Brożek 34
Sezon 2009/10
8 maja 2010, 16:00, Legia Warszawa – Wisła Kraków 0:3, Paweł Brożek 16,47,70
Sezon 2010/11
21 maja 2011, 15:45, Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Alejandro Cabral 45 (k), Sebastian Szałachowski 90
Sezon 2011/12
2 października 2011, 17:00, Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:0, Danijel Ljuboja 25, Janusz Gol 70.
Sezon 2012/13
5 października 2012, 20:45, Legia Warszawa – Wisła Kraków 2:1, Jakub Kosecki 16, 25 – Łukasz Garguła 13.
Sezon 2013/14
16 marca 2014 godzina 13.00, Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:2, Wilde-Donald Guerrier 66, Semir Štilić 82
Pozostałe mecze 33 kolejki
Grupa mistrzowska
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 10 maja, 18:00
Lech Poznań - Górnik Zabrze 10 maja, 20:30
Ruch Chorzów - Zawisza Bydgoszcz 11 maja, 18:00
Grupa spadkowa
Cracovia - Piast Gliwice 10 maja, 15:30
Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 12 maja, 18:00
Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin 9 maja, 18:00
Korona Kielce - Podbeskidzie Bielsko-Biała 11 maja, 15:30
W zasadzie wszystko wiadomo.
Wisła sprawia wrażenie, że powróciła świeżość i umiejętności, a odszedł pech. Legia konsekwentnie punktuje, choć zwycięża ostatnio nieprzekonująco.
Stary przesąd mówi, że ten kto na stadionie w Warszawie wygrywa, z zasady mistrzostwa Polski nie zdobywa. Wisła na kolejne Mistrzostwo raczej szans nie ma (

) więc pozostaje oczekiwac na zwycięstwo.
Wiślacy na mecz wyjeżdżają już jutro.
Transmisje przeprowadzą Canal+ Sport oraz Canal+ Sport HD.
Jakaś dyskusja?
