Wyświetl pojedynczy post
emj10
Senior Member
 
Od: 05.2006
Skąd: Opoczno/Warszawa

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25862
Stary 12.02.2014, 17:35
Pablo84 napisał(a):Wyświetl post
No to jak. Wkońcu te bezrobocie spada czy nie? )
Hehe. Skąd to artykuł? Dawno się tak nie uśmiałem.

A to od skokowego eksperta z ZSL-u

Nie pamiętam kto już w temacie zakładał się ze mną, że 15% bezrobocie mamy jak w banku w ubiegłym roku, ale temat widzę wciąż żywy z tym, że teraz poprzeczka spada do 14%. Cieszy mnie, że mamy sukcesywny spadek. Wystarczy mieć odrobinę wiedzy o sezonowości bezrobocia, aby wiedzieć, że to wynik naprawdę dobry, a konkretnie mowa o wzroście 0,6 pp. między grudniem, a styczniem.

Dlaczego tak sądzę?
Otóż wystarczy spojrzeć na ostatnie lata jak wyglądała wtedy zmiana między grudniem, a styczniem.

grudzień 2013 (13,4%) -> styczeń 2014 (14%) -0,6%
grudzień 2012 (13,4%) -> styczeń 2013 (14,2%) -0,8%
grudzień 2011 (12,5%) -> styczeń 2012 (13,2%) -0,7%
grudzień 2010 (12,3%) -> styczeń 2011 (13,0%) -0,7%
grudzień 2009 (11,9%) -> styczeń 2010 (12,7%) -0,8%

Wynik najlepszy w ciągu ostatnich 5 lat.


Zresztą napisał o tym Michał Stopka 7 lutego. Polecam.
http://www.michalstopka.pl/robi-sie-...-w-skali-roku/

Cytat:
Robi się gorąco: bezrobocie po raz pierwszy od dwóch lat spada w skali roku!

O takich informacjach lubię pisać…
Właśnie ministerstwo pracy podało, że bezrobocie na koniec stycznia wyniosło 14% ale co kluczowe rok temu w styczniu bezrobocie wynosiło… 14,2%. Czyli w skali roku spadło o -0,2 punkta procentowego. Spadek bezrobocia w skali roku widzimy po raz pierwszy od… dwóch lat





To co warto podkreślić, że bezrobocie spadło w skali roku pomimo tego, że w styczniu mieliśmy normalną zimę, czyli ze śniegiem i mrozem. Dane za grudzień, o których pisałem miesiąc temu tutaj: Najniższy wzrost bezrobocia od 2007 roku! Po raz pierwszy od dwóch lat bezrobocie płasko rok do roku! były właśnie pod wpływem ciepłej zimy.
Ostatnio edytowane przez emj10 : 12.02.2014 o godz. 17:43.