Pablo84 napisał(a):

No to jak. Wkońcu te bezrobocie spada czy nie? )
|
Hehe. Skąd to artykuł? Dawno się tak nie uśmiałem.
A to od skokowego eksperta z ZSL-u
Nie pamiętam kto już w temacie zakładał się ze mną, że 15% bezrobocie mamy jak w banku w ubiegłym roku, ale temat widzę wciąż żywy z tym, że teraz poprzeczka spada do 14%. Cieszy mnie, że mamy sukcesywny spadek. Wystarczy mieć odrobinę wiedzy o sezonowości bezrobocia, aby wiedzieć, że to wynik naprawdę dobry, a konkretnie mowa o wzroście 0,6 pp. między grudniem, a styczniem.
Dlaczego tak sądzę?
Otóż wystarczy spojrzeć na ostatnie lata jak wyglądała wtedy zmiana między grudniem, a styczniem.
grudzień 2013 (13,4%) -> styczeń 2014 (14%)
-0,6%
grudzień 2012 (13,4%) -> styczeń 2013 (14,2%)
-0,8%
grudzień 2011 (12,5%) -> styczeń 2012 (13,2%)
-0,7%
grudzień 2010 (12,3%) -> styczeń 2011 (13,0%)
-0,7%
grudzień 2009 (11,9%) -> styczeń 2010 (12,7%)
-0,8%
Wynik najlepszy w ciągu ostatnich 5 lat.
Zresztą napisał o tym Michał Stopka 7 lutego. Polecam.
http://www.michalstopka.pl/robi-sie-...-w-skali-roku/