Wyświetl pojedynczy post
Drozd
Senior Member
 
Od: 03.2005
Skąd: North-east KR

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#25553
Stary 29.01.2014, 11:05
hunter napisał(a):Wyświetl post
Dlaczego tylko 500 zł, a nie 5 tysięcy od razu?

Niech też dadzą na każde dziecko mieszkanie i samochód, co by w dniu 18. urodzin zaczynało "dorosłe" życie z "czymś".

Zaczyna się sezon na "genialne" pomysły pod wybory...
.
Bo na 500 nas stać, a za tyle można zapewnić dzieciom minimum potrzeb. Chyba nie załapałeś, że chodzi o bodziec do zakładania rodzin. I utrzymania przyrostu naturalnego, a przez to poziomu populacji. Żeby ilość ludności nie malała potrzeba 2,14 dziecka na parę.

Oczywiście każdy pomysł można prostacko wyśmiać, a jak za 20 lat zamiast 40 000 000 będzie nas 25 000 000 z czego 50% emerytów to rozłożysz ręce.

50 000 premii którą sobie wypłaciła kopacz starczy na dopłatę dla dziewięciorga dzieci przez rok. Ile takich premii jest wypłacanych rocznie?
Hej Nasz TS !!