Wyświetl pojedynczy post
rw88
Senior Member
 
Od: 01.2010

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24879
Stary 07.12.2013, 08:04
shaggy napisał(a):Wyświetl post
Donald Pinokio Tusk

Jak na dloni widac jaki z niego lgarz:

Polskich "kiboli" chciał pałować, a broni "kibiców" Lazio rozrabiających w Warszawie

http://niezalezna.pl/49156-polskich-...ch-w-warszawie
Rozumiem, że nazwa portalu "niezależna" to ironia? Albo skrót od "niezależna od opcji rządzącej, a trochę zależna od opozycji"? Ten artykuł to dobry przykład wyrywania z kontekstu pod swoją tezę, przyjrzyjmy się całej wypowiedzi miłościwie panującego nam premiera:

Cytat:
Tusk o kibicach Lazio: nie będzie życzliwości dla napadających na policjantów

Premier Donald Tusk, odnosząc się do sprawy zatrzymanych w Warszawie włoskich kibiców Lazio Rzym, powiedział, że "w Polsce nie będzie żadnych ułatwień ani żadnej życzliwości pod adresem tych, którzy napadają na policjantów i naruszają ład publiczny".

Od tygodnia w areszcie w Polsce na procesy czeka jeszcze 22 z ponad 150 fanów rzymskiego klubu Lazio Rzym, zatrzymanych 28 listopada przed meczem z Legią Warszawa w ramach Ligi Europejskiej.

W czwartek, po spotkaniu w Warszawie z premierem Włoch Erico Lettą, Tusk zapowiedział, że zwróci się do prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości o przypilnowanie, by procedury prawne w sprawie zatrzymanych w Warszawie włoskich kibiców były "jak najmniej dotkliwe".


Pytany przez dziennikarzy w Sejmie o tę wypowiedź szef rządu powiedział: - Chodzi o czas, ze względu na to, że są to cudzoziemcy. Nie mówimy o tych, którzy zostali skazani, ale o tych, którzy czekają na wyrok. Rodziny tych chuliganów - o skazanych można tak powiedzieć - ale i podejrzanych o czyny chuligańskie i udział nielegalnym zgromadzeniu, są w ambasadzie włoskiej. Atmosfera we Włoszech jest taka, że ci, którzy nie zostaną skazani, szybko wrócą do domu. To wszystko bierzemy pod uwagę.
- Powiedziałem to wyraźnie i premierowi Enrico Lettcie, i na konferencji prasowej, że w Polsce nie będzie żadnych ułatwień ani żadnej życzliwości pod adresem tych, którzy napadają na policjantów i naruszają ład publiczny - podkreślił szef rządu.


Zaznaczył, że "gdyby Polaków w tak dużej liczbie zatrzymano w innym kraju, to też byśmy starali się nie o to, by łagodniej ich traktowano, ale by jak najszybciej wyjaśnić sprawę, ze względu też na presję opinii publicznej". - Rozumiem premiera Włoch, ale państwo polskie nie będzie, przestrzegając naszych przepisów i surowo karząc chuliganów, robiło na złość Włochom przedłużając procedury - dodał Tusk.


Letta, który był w czwartek w Warszawie w związku z konsultacjami międzyrządowymi, podkreślił, że sprawa zatrzymania włoskich kibiców w Warszawie budzi "ogromne zaniepokojenie włoskiej opinii publicznej". - Poprosiłem, w poszanowaniu oczywiście przepisów prawnych w Polsce, o szczególne uwrażliwienie i uwagę oraz możliwe przyspieszenie w zastosowaniu tych przepisów obowiązujących w Polsce tak, aby uspokoić naszą opinię publiczną, członków rodzin tych obywateli włoskich, którzy znajdują się w aresztach - powiedział premier Włoch. Dodał, że poprosił polskiego premiera, aby "zrobił wszystko, co w jego mocy i możliwościach, aby rozwiązać tę kwestię".
28 listopada przed meczem z Legią Warszawa polska policja zatrzymała ponad 150 Włochów pod zarzutem zakłócenia porządku publicznego, napaści na funkcjonariuszy i udziału w zbiegowisku. Większość skazanych w trybie przyspieszonym na grzywny i inne kary zwolniono.
(jsch)
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tusk-...icjantow/53cdm

Wnioski? To po prostu taka "gazeta.pl", tylko dla drugiej opcji politycznej - to w zasadzie jedyna różnica pomiędzy nimi. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że jedni drugich mają za "lemingów", czy też "oszołomów", a tak naprawdę różnią się oni tylko tym od siebie, że napędzają machinę medialną z innej strony, niż przeciwnicy.

P.s. Chyba pierwszy raz w życiu zdarzyło mi się bronić Tuska. To znak, że coś się dzieje i trzeba omijać temat polityczny szerokim łukiem
Ostatnio edytowane przez rw88 : 07.12.2013 o godz. 08:13.