Bobek90 napisał(a):

Zaraz, zaraz, zgubilem sie. Co konkretnie masz na mysli? Tobie przeszkadza sama idea integracji europejskiej, z powodow czysto ideologicznych (nie bedzie szwab jadl tym samym widelcem co ja) czy poprostu twierdzisz ze Unia Europejska jest szkodliwa dla Polski?
Jesli to drugie to musisz potrafic uargumentowac dlaczego jest szkodliwa. Rozumiesz? A tego nie potrafisz. Jesli czysto ideologicznie nie odpowiada Ci integracja to okej, ale nie zaslaniaj sie jakims sowietami, bolszewikami czy per capitami. Slabe to jest.
----------------------
Tyle ode mnie w temacie.
|
Sorry, że się wtrącę

bo widzę, zatwardziałego zwolennika Unii.
Unia Europejska sama w sobie nie jest szkodliwa dla Polski, tylko socjalizm tejże Unii. Zresztą on jest krzywdzący dla wszystkich krajów Unii... Cypru, Grecji, Hiszpanii i całej 24".
Socjalizm się nie sprawdził nigdzie, to wiemy. Teraz testujemy kolejną odsłonę pt "Unia Europejska" i testujemy równość już nie tylko pod pręgierzem finansowym i społecznym ale moralnym

Dzięki temu wszystkim krajom Unii rosną długi Skandynawia to już 50% PKB, o Francji nie mówię, u nas jeszcze nie jest tak źle, ale zacznie się dziać oj zacznie patrz-> OFE(notabene za ten przekręt w normalnym kraju ludzie by wyszli na ulicę i zaczęli rzucać koklajlami z benzyną w parlament ale nie od dziś wiemy, że Polacy to frajerzy i idioci, wolą teatrzyk w tvnie 24).
Unia rozpadnie się jak skończą się pieniądze na "ratowanie bankrutów" czyli na... socjal. Wtedy wasze emerytury to będzie realnie 400 zł albo wcale a wygnagrodzenie 15 000/mc a może i 150 000 albo 150 000 0000 000... ale tylko nominalnie hehe

. Zobaczycie SUPER MEGA HIPER Inflację jakiej nie pamiętają nawet za oceanem w latach 20, gospodarka się rozpadnie, będzie bida, no ale wtedy będzie się działo

wy wyjdziecie na ulicę i będziecie się domagać pieniędzy których ni mo, bo wyrzucono w błoto dla Cypru Grecji, a potem jeszcze dla kogoś, żeby ratować, oraz na "wyrównywanie szans" na opiekę dla mniej zamożnych(jakie to szlachetne!). Czyli historia zatoczy koło, teoria cyklicznej teorii dziejów nic się nie zmieniła od tysięcy lat,

od cesarstwa rzymskiego, bizantyjskiego przez Polskę dzielnicową, Rzeczypospolitą Obojga Narodów, Zjednoczone Niemcy w XIX w, przez ZSRR, aż po Unie

Ale to nic złęgo, że coś sie rozpada i znowu łączy pod inną treścią ideologiczną, dopóki walczy się o swoje interesy. Jednak wzbogacą się na tym najmądrzejsi. A na forach będą pisali frajerzy którzy wierzą w ideologię

albo ci co mają lewe ręce do własnych interesów czyli inaczej zwał psychopatologiczna autodestrukcja

Suma sumarum i tak zagłosujecie na PO/PIS tzn. na socjalistów i ludzi z układu: "Jak okradać ludzi"
Więc wy tu dalej pierdu pierdu o homosiach a wasza kasa idzie się jebać dla nierobów z Południa...
Bobek90 napisał(a):

[B]
b) aktualny zastoj w owym podnoszeniu poziomu zycia koreluje z okresem swiatowego spowolnienia gospodarczego, nie z naszym czlonkostwem w UE (2004-2013)
---------------------
Kompletnie nie ogarniam czemu na UE patrzycie jednozerowo (gospodarka). Moim zdaniem integracja Europejska to takze, a moze przede wszystkim, korzysci innego typu, na przyklad korzysci polityczne;
- jako euroregion Rzeczpospolita jest centrum, jako panstwo Rzeczpospolita jest peryferia (chodzi o przeplyw technologii, kapitalu, itd.)
- blisko 70 letni pokoj na kontynencie (a tak mityczna Europa narodow... )
- jako jeden organizm Europa moze wiecej (podzielona szybko zostalaby zwasalizowana gospodarczo przez globalne mocarstwa)
|
ad b) Lubię gości którzy powtarzają opowiadane przez "ekspertów za kasę" w TV bzdury i nie mają kompletnie pojęcia o ekonomii.
Odpowiedz sobie na proste pytania. Czy chcesz się dokładać do Cypru Grecji Hiszpanii itd? Czy jesteś wstanie im dać pieniądze tylko po to, by ich ratować samemu nie mając co do gara włożyć?. Czy chcesz się dokładać do PKP? Czy chcesz się dokładać do ratowania LOT-u? Czy w końcu chcesz płacić za to, że jakiś urzędnik w stanach dał pozwolenie bankom na to, żeby te dawały BILIONY dolarów kredytów ludziom, którzy nie mieli zdolności kredytowej? Czy Stać cię na to, żeby polski rząd zadłużał ciebie i twoich potomków na POKOLENIA i ryzykował przy tym twoją emeryturą? Jak sobie już odpowiesz NIE w każdym przypadku, to zadaj sobie pytanie czy stać cię na to, żeby to finansować i zanim coś napiszesz - pomyśl najpierw skąd na to brać pieniądze ok? Takie zasady ustalmy, bo ty nie masz pojęcia o ekonomii i myślisz, jak każdy socjalista że pieniądze na drzewach rosną. Proszę cię nie ....... o kryzysach światowych, bo nie masz o tym zielonego pojęcia.
do reszty:
Ja nie ogarniam, jak ktoś zamiast dbać o własne interesy ekonomiczne, kładzie je poniżej jakiś pobudek ideologicznych. To dla mnie niebywałe. Raz, idziesz i beczysz, że ci podatki podnoszą opłaty duże, w sklepach drogo a potem piszesz, że jest fajnie, bo przecież się integrujemy i w ogóle jest super, bo jesteśmy dużym państwem i mamy 400 mln mieszkańców jest miło i spokojnie przyjaźnie i tolerancyjnie!
Nie żal mi ludzi którzy tak myślą, żal mi ludzi, którzy muszą ponosić konsekwencje przez to, że są tacy, którzy tak myślą... wady naszej kochanej demokracji.
Jaroo1- Masz Rację, PIS TO LEWICA GOSPODARCZA! Jeszcze większa od PO, ale wielu nie ma pojęcia o czym mówi, bo nie zna faktów.
I ma rację
