Tasio1906 napisał(a):

Tu nie chodzi o to, że nie można podpisywać kontraktów z zawodnikami poniżej 18 roku życia (bo można), tylko o durny zapis że kontrakt taki obowiązuje tylko do ukończenia przez piłkarza 18 lat (a później to już gościowi agent znajdzie robotę a dla klubu pozostanie możliwość zrobienia sobie pamiątkowej foty).
Gdyby taka zmiana przeszła i 16 latek mógł podpisać z klubem np. 5 - letni kontrakt to jak dla mnie byłby to największy pozytyw w polskiej piłce od lat. Krok milowy dla potencjalnego inwestowania w szkolenie młodzieży piłkarskiej. Ale - w samym artykule Boniek sugeruje pewne wątpliwości, "menedżery" pewnie też wtrącą swoje trzy grosze i guzik z tego wyjdzie (obym się mylił).