Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
thechris
Senior Member
 
 
Od: 08.2003
Skąd: Somewhere between nowhere and goodbye

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#24001
Stary 04.10.2013, 17:58
PitM napisał(a):Wyświetl post
Bardzo fajny pomysł ale słabym punktem jest dzielenie drużyn na grupy 1-8 i 9-16 na podstawie tradycyjnego punktowania. Mogłoby się bowiem okazać że drużyny z miejsc 7-8 większość punktów zdobyły na słabych (z dołu tabeli) zespołach a drużyna np.9 na tych z góry ale nie ma to znaczenia przy załapaniu się do mistrzowskiej i spadkowej, przy czym gdyby 9-tce policzyć punkty po zasadach z grupy mistrzowskiej mogłaby się okazać lepszą drużyną niż np 8-ma po zasadniczej części.
Faktycznie, nie pomyślałem o tym. Mogłoby wyglądać dziwnie, że 9. drużna w grupie spadkowej ma więcej punktów niż 8 w grupie mistrzowskiej ale nie uważam aby to był problem. Dzielenie punktów następowałoby po sezonie zasadniczym kiedy wszyscy mieli równe szanse na załapanie się do pierwszej ósemki. Drużyna z 9. miejsca nawet jeśli miałby więcej punktów niż 8. po podziałce, nie miałaby prawa czuć się w jakikolwiek sposób poszkodowana. Myślę, że jednak rzadko miałaby miejsce taka sytuacja.
Odpowiedz cytując