thechris napisał(a):

W 100% się zgadzam. Miałem dokładnie to samo napisać w poprzednim poście. Jest to wariant znany z siatkówki, który ja bym trochę zmodyfikował. Idealny wariant moim zdaniem to taki, że po fazie zasadniczej dla drużyn, które zajęły miejsca 1-8 nie dzielimy punktów z meczów między tymi właśnie ekipami a dzielimy na 2, punkty zdobyte z drużynami 9-16. Dlaczego tak? Bo jednak moim zdaniem połowa punktów ze słabymi drużynami powinno się dorzucać dla drużyn z miejsc 1-8. Aż 16 meczy w ogóle nie brać pod uwagę po sezonie zasadniczym to trochę przegięcie. Oczywiście z grupą spadkową zrobiłbym to samo. Czyli nie dzieliłbym punktów tych drużyn z meczów między ekipami, które znalazły się na miejscach 9-16 natomiast podzieliłbym przez 2 zdobycz z drużynami z grupy mistrzowskiej (z miejsc 1-8).
Przy Twoim czy moim pomyśle przedstawiane obecnie table jak teraz czyli z 3pkt za wygraną miałoby jakiś sens. Obecne tabele przy tych zasadach co mamy... są idiotyczne i wprowadzają w błąd.
|
Bardzo fajny pomysł ale słabym punktem jest dzielenie drużyn na grupy 1-8 i 9-16 na podstawie tradycyjnego punktowania. Mogłoby się bowiem okazać że drużyny z miejsc 7-8 większość punktów zdobyły na słabych (z dołu tabeli) zespołach a drużyna np.9 na tych z góry ale nie ma to znaczenia przy załapaniu się do mistrzowskiej i spadkowej, przy czym gdyby 9-tce policzyć punkty po zasadach z grupy mistrzowskiej mogłaby się okazać lepszą drużyną niż np 8-ma po zasadniczej części.