Ano juz tłumaczę .
Prównanie jak najbardziej trafne. Tak jak klient sklepu "nie dla idiotów" nabywa Samsunga, z powodu że o innym "znanym" nie słyszał tak statystyczny kibic nie będzie płacił za możliwość oglądania Wszołka, Przybedzkiego, Chrapka czy innego młodego gwiazdora.
Dla nas to materił na piłkarza, warty zobaczenia...ale dla piknika to lamus o którym nigdy nie słyszał. Kosowki owszem, Zurawski tez dobry, Brozia kilera pamiętają i tylko jeśli będziemy grać z kimś znanym to chętnie wpadną na R22.
Właściciele potencjalnych firm mogących nas sponsorować nie są Rekinami. W młynie nie śpiewają...a tak w ogóle to piłkę głównie oglądają jak na 1 leci . Nikt poważny nie wyłoży poważnych pieniędzy na coś co gówno jemu daje w zamian.
5,10,15 baniek...heh są ludzie w Polsce co więcej na dupy i jednorękiego w roku wydają. Taki oknoplast wykłada melony na jakiś Inter, bo debil właściciel kibicuje interowi od dziecka...i się cieszy że na bidonie widnieje jego logo.
Chodzi głównie o to, żeby być traktowanym po mistrzowsku to wpierw trzeba prowadzić się jak mistrz. W tak buraczanej lidze gdzie ostatni ogrywa walczącego o mistrza, ciężko być nastym.
Trzeba naprawdę się starać, żeby po dobrym wyniku w LE i co by nie było ponownym zainteresowaniu klubem, koncertowo wpaść i .......nąć newsem o dziurze budżetowej wielkości kilkudziesięciu milionów.
Ktoś mnie czasem pyta, co się dzieje z Wisłą?
już mi się nie chce tłumaczyć, że łysy łata dziury dziurami, że niedługo będzie lepiej...przeciętny śmiertelnik gówno wie i gówno słyszał o ambitnej i pełnej poświęceń łysego misji.
Wisła po prostu za szybko eksplodowała. Wpompowano wielka kase jednak w tamtych czasach ciezko bylo na pilce zarabiac. Ale klimat na Wisłę był... Pamiętny wyjazd na Lazio pokazał kapitał ludzki...
To jest niestety jedyna droga w polskim futbolu , niestety potrzeba kasy i tylko kasy. Bez niej o .... rozbić jakieś szkółki czy siatki skautingowe. Jeśl klub będzie średniakiem, bez szans na występy w pucharach to prędzej diamenty s.......ą niż je wypromujesz.
Takie zagłębie. Sukcesy w szkoleniu i zachwyty jakie to wielkie firmy wziely ich wychowanków. A teraz pytanie...ile na tym zarobili? Czy
młodzież miała dylemat? Gdzie rodzicom zaoferowano prace o dzieciakowi kasę na jaką w Polsce by utyrał za 10 lat. Złe mieli warunki w Lubinie? Doskonałe ale problem leży w marce i pieniądzach. My nie jestesmy Ajax.
Ci co myślą że wychowanek będzie lojalny i odda życie za klub są w ogromnym błędzie. Niech sobie zadadzą pytanie, czy ja bym zrezygnował z dobrych pieniędzy i awansyu w karierze dla życzliwego
kopania się po czole...
A Piast...dzisiaj punktuje a w następnym sezonie może spaść z hukiem. Taki urok dzikich drużyn, takie rzeczy to tylko w Polsce.
Ps:
Coż ci Holendrzy z tym Basałajem odjebali? Wyspę na kajmanach kupili czy ki huj.
Jeszcze Valckxa można było by posądzić o przytulenie 500tyś ojro, ale ....a tak pracować żeby wyjebać dziurę na kilkadziesiąt milionów, doprowadzając utytulowany klub do ruiny?
Cytat:
Arked napisał(a): 
|
Co do pikników i pasjonatów futbolu (dwie inne rzeczy). Żeby przyciągnąć ich na trybuny trzeba dobrze albo nawet bardzo dobrze i widowiskowo grać w piłkę. Zasuwanie na maksa i gryzienie trawy czyli tzw. walka to nie jest sól piłki. Mecze walki są paskudne, nudne i w dłuższej perspektywie przyciągną na trybuny garstkę ludzi.
|
|
Właśnie że nie koniecznie. Tutsj potrzeba kogoś z nazwiskiem, kogoś na przearcie szlaku. Stadiony są jedne z lepszych w europie a poziom tak żenujący że cięzko nazwać to ekstraklasą. My z powodu kilku milionów poświęcamy 2 sezony żeby pływać i zatrudniać kopaczy typu Sikorski. a na zachodzie , taka przerwa jest niedopomyślenia. Tygodniówka piłkarza jest wielkości bajońskich rocznych kontraktów...
Chcemy ludzi i wpływy? to wyjebac genkowa, Gargułe, Kew, sciągnąć 2 z śmietnika i Raula Gonzalesa ...1milion za sezon. Da się? da. Turcy to juz przerabiali.
A u nas , gwiazdorem jest kopacz z 4 ligi Hiszpańskiej...jaja i żenada. Wstydzili by się go nawet do telewizji zapraszać.
Basałaj dobrze kminił. A już taki RvN to była by masakra. Koszulki wywiady, reklama...Niestety my jestesmy w czarnej dupie. Niedługo to nas Terespole i Taliny czapą nakryją.