Temat: Ekstraklasa
Wyświetl pojedynczy post
mr_kwolf
Senior Member
 
 
Od: 04.2006

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#23160
Stary 06.04.2013, 14:11
Tasio1906 napisał(a):Wyświetl post
ekstraklasa powinna zostać w takim kształcie jak teraz. zmiany powinny być w Pucharze Polski oraz w 1 lidz należy okroic 1 ligę do 16 zespołów. 2 ligę też zreformować. zlikwidować grupy. stworzyć jedna 2 ligę 20 zespołowa. jeśli chodzi o mecze najlepszych to niech maja miejsce w PP. Drużyny z 2 ligi z dokopotowanymi spadkowiczami
do lig amatorskich. zakładając że spadają 4 drużyny oraz oraz drużynami które zalapaly się na pudło w ligach amatorskich losujemy w pary teoretycznie 16 najlepszych drużyn jest rozstawione. zwycięzcy tych par grają z drużynami 1 ligi które są rozstawione. W następnej fazie do gry wchodzą drużyny ekstraklasy ktore oczywiście się rozstawione i potem automatycznie coraz mniej drużyn od 1/8 koniec rozstawien. daje to najlepszym drużyna 8 9 męczy o stawkę. zaostrzyć wymagania licencyjne.
O czym ty mówisz? Naprawdę sądzisz, że stać będzie kluby drugoligowe do podróżowania po całej Polsce? Już teraz większość ledwo wiąże koniec z końcem a ty jeszcze chce im to utrudniać.

W tym roku już Lech Rypin się wycofał. W tamtym roku był to Sokół Sokółka i KSZO. A Czarni Żagań nie dostali licencji.

-Goral- napisał(a):Wyświetl post
Teraz kilka argumentów za nowo przyjętym system rozgrywek.
1) Niektórzy twierdzą, że 30 meczy w sezonie zasadniczym będzie mało ważne i będzie niska frekwencja. Otóż nie zgadzam się, ludzie olewają mecze gdy już się o nic nie gra i mecze są o pietruszkę. W nowym systemie absolutnie takiej sytuacji nie ma. Dla przykładu Wisła(średniak w tabeli), miałaby teraz 8 punktów straty do Legii i 17 meczy do końca(10 meczy zasadniczego - można by z 2-3 punkty zmniejszyć ) + 7 meczy drugiej fazy. To brzmi komicznie, ale nadal Wisła miałaby realne szanse na mistrza, przy mobilizacji piłkarzy takiej jak w PP. A teraz i tak grają fatalnie bo po paru kolejkach stracili szanse na mistrza. A o ile frekwencja by skoczyła. Ogólnie super, że jest to dzielenie punktów, bo bez tego reforma straciłaby cały sens.
2) Będzie przyzwolenie i presja na częstsze dawanie szans młodym w sezonie zasadniczym. To bardzo duży plus.
3) Same plusy dla pucharowiczów, od razu najlepsi po najważniejszych meczach trafiają do pucharów. A jak już grają w pucharach to w lidze mogą sobie pozwolić odpocząć najlepszym zawodnikom.
4) Dużo meczy: 296. Przy maksymalnie 3 meczach dwóch drużyn. Gdzie trzeci to jest praktycznie jak finał jakiegoś pucharu.
5) Najlepsze, najważniejsze meczy, prawdziwa wisienka na torcie w maju gdy jest ciepło, jest fajna murawa a trybuny są pełne.
Podpisuje się pod tym rękami i nogami.

Dodam jeszcze, że więcej meczy "hitowych" = więcej wpływów do budżetu klubu. Zakładając dodatkowy mecz Wisła - Legia w fazie posezonowej przy średniej cenie bilety 30 zł i frekwencji 20k daję zastrzyk 600k "dodatkowej" kasy. Naprawdę jesteśmy na tyle bogaci, żeby móc to zlekceważyć?
Ostatnio edytowane przez mr_kwolf : 06.04.2013 o godz. 14:16.
"Nieważne, czy Wisła bedzie wtedy mistrzem Polski, czy ekipą I, II czy III ligową. Swe ostatnie mecze w karierze chcę rozegrać z Białą Gwiazdą na piersi."
Odpowiedz cytując