hunter napisał(a):

Panowie AS82 i Szpen. Przestańcie się kompromitować i odpowiedzcie z łaski swojej na nowe rządowe pomysły dotyczące inwigilacji kont obywateli i zbiorowej odpowiedzialności, gdy jedna strona okaże się nieuczciwa.
Dosyć pier*olenia. Raz w życiu spróbujcie napisać coś merytorycznego.
|
obecny.
jak rozmawiać merytorycznie z kims, kto nie ma pojecia o zasadach ekonomii?
hunter napisał(a):

|
To co, porozmawiamy o deficycie?
|
Nie z Tobą.
BBudowniczy napisał(a):

Może jednak usłyszymy słowo komentarza o propozycji Platformy:
"Podatnik, o którym mowa w art.105a, odpowiada solidarnie całym swoim majątkiem za zaległości podatkowe podmiotu dokonującego dostawy towarów."
|
na prawie sie nie znam, więc cięzko mi się odnieść do samego zapisu. Wiem jednak dlaczego wprowadzają tą nowelizację. Ostatnio było o tym głośno. Ma to ukrucić nie płacenie podatku VAT przez mafir paliwową i handlującą stalą, którą sprowadzają z zagranicy, a póxniej przez firmy słupy sprzedają na rynku. Firma po transakcji znika, a VAT zgarnia. Gdzieś czytałem że na samej stali rok w rok 600 mln zł przechodzi tą drogą.