Kolumbus napisał(a):

|
Globalne ceny? To ciekawe czemu przed świętami Białoruś ,,zaatakowała" sklepy z RTV na podlasiu?Też takie same ceny mają?
|
Raczej nie mają dostępu do tak dużej ilości produktów jak ma to miejsce w naszym kraju. Podobnie my nie mamy dostępu do wszystkich marek jak ma to miejsce w Niemczech, czy w UK, gdzie ciuchy Stone Island, CP Company, czy Abercrombie & Fitch kupujesz od ręki, a u nas musisz szukać ich na allegro nie mając pewności, czy to fake i skąd pochodzi.
Podobna sytuacja ma miejsce z elektroniką ze Stanów. Nie dość, że ściąga się sprzęt, który jest niedostępny w naszym kraju (tak jak miało to miejsce w przypadku Ipada, czy Microsoft Surface'a) to cena za jaką możesz kupić taki model w Stanach bije na łeb na szyję ceny europejskie, w tym polskie.
Pisząc o cenach generalnie wyższych miałem na myśli koszyk dóbr i usług, który wrzucany był na podstawie jednej porównywarki cen między krajami/miastami. Mniej więcej właśnie tyle procent więcej były wyższe ceny w Berlinie względem Warszawy. Sama elektronika w Niemczech nie odbiega od cen polskich (ceny raczej podobne lub ciut niższe), ale zdarzają się oczywiście wyjątki jak choćby mocne laptopy od firm One.de, czy Schenker, które mają najmocniejsze bebechy na rynku, a u nas nie są dostępne i cenowo stoją lepiej od międzynarodowych marek. W ciągu kilku ostatnich miesięcy w hamburskim Saturnie nie widziałem plazmy Panasonica, która miałaby lepszą, albo zdecydowanie lepszą cenę od tego co mamy w Polsce, ale czekam na ceny tegorocznych modeli.