Szpen napisał(a):

Po raz n-ty. NIE. Byłoby to złamaniem regulaminu. Może dla takich jak Ty, regulaminy sa do dupy i sie je powszechnie łamie. na całe szczęście w sejmie myślą.
Co innego, gdyby Gliński był posłem na sejm tej kadencji. Wtedy zamiast Kaczora mogli go zgłosic do wyrażenia swojej opinii.
Nie jest posłem - jest wirtualnym kandydatem na premiera.
|
Ja uważam tak. To że nie pozwolili Glińskiemu na wystąpienie nie było nie zgodne z prawem,ale tak samo jak to że Kaczyński z tabletu puścił nagranie Glińskiego. Przy czym od razu uprzedzam regulaminu nie czytałem ale wnioskuje tak z Waszej oraz medialnej dyskusji.
Ale dalej.. gdybym ja był marszałkiem to z przyzwoitości i logiki wypadałoby pozwolić Glińskiemu na takie wystąpienie - co nie znaczy że PO złamało prawo, tego nie robiąc. ale z przyzwoitości i logiki powinien móc takie wystąpienie przedstawić, bo jednak to konstytucyjny kandydat opozycji na premiera czy się to komuś podoba czy nie.
Kiedyś w sejmie przemawiał papież i CHYBA któryś z zagranicznych przywódców. Im umożliwiono, więc to nie jest tak że to byłaby jakaś nadzwyczajna sytuacja i powinni dać Glińskiemu taka możliwość. Oczywiście nie porównuję Jana Pawła II do Glińskiego.