omega napisał(a):

|
prosze Cię!! to może zmieniaj filtry i olej ?
|
ja ciebie tez bardzo prosze.reularnie zmienaine i filtry i olej w ASO.230 tyś i peknieta glowica,tlok ii obrócone panewki.kolega dokladnei w takim samym focusie obrocil oanewki po 160 tys.a informacja o 300 tyś to nei mój wymysl tylko tak powiedział dyrektor w ASO na moje pytanie ile te silniki wytrzymuja?-ford focus 1.8 tdci.
jeżeli mialbys zastrzeżenia co do sposobu jazdy to uprzedzam.jeżdżę szybko ale nigdy nie wchodze na obroty powyzej 2,5 tyś dopóki nei osiagnie temp.nei gniote gazu bez opamietania.nei amm ambicji by pierwszym ruszyć spod swiatel.swiadczy o tym między innymi dwumasa która co prada zostła wymieniona ale "przy okazji" wymiany silnika.na pewno pociągnęlaby jeszcze ze 30-40 tys km,turbina w dobrym stanie,niezużyte półosie,prxeguby itp.i chyab moge uważac sie za doswiadczonego kierowcę bo różnymi samochodami przejechalem już ponad 1,5 mln km.90% dieslami.na prawde amm porównanie do starych "beczkowych" silnikow.