Wyświetl pojedynczy post
BBudowniczy
Senior Member
 
 
Od: 07.2010
Skąd: Kraków

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#20696
Stary 09.01.2013, 14:47
Bobek90 napisał(a):Wyświetl post

LOL. Ale .......y. Jesli jestes Krakowiakiem czy Warszawiakiem to zazwyczaj jestes tez Polakiem. Jesli jestes Polakiem czy Wlochem to zazwyczaj jestes tez Europejczykiem. Tak trudno to zrozumiec?
W aspekcie geograficznym - tak. Europejczyk to mieszkaniec Europy. W innym aspekcie - nie. Bo nie ma narodu europejskiego. Mieszasz geografię z aspektami narodowościowymi.

Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
Tak po chlopsku; kulturowo Polsce duzo, duzo, blizej do Niemiec czy Hiszpanii niz do Arabii Saudyjskiej, Japonii czy Zimbabwe.
Polakowi jest dużo, dużo bliżej kulturowo do Amerykanina czy Kanadyjczyka niż do Lapończyka. Co nie znaczy że powinno to skutować dążeniem do wspólnego państwa.

Bobek90 napisał(a):Wyświetl post
Jesli jestes Polakiem to sila rzeczy musisz byc tez Europejczykiem.
Jeżeli mieszkam w Polsce to tak - jestem Europejczykiem, rozumianym jako osoba zamieszkująca Europę. Ścisła geografia, nic więcej. A co z Polakami zamieszkującymi od dwóch pokoleń Australię, uważającymi się za Polaków ? To też siłą rzeczy Europejczycy?
"Panie profesorze Niesiołowski gratuluję i proszę złożyć gratulacje Panu Tuskowi i całemu rządowi, ze przez 6 lat tak nas prowadzili, w spokoju, że ja mogę tak spokojnie iść do domu, spokojnie wypić herbatę proszę pana, mogę spokojnie zjeść kolację, że nie boję się żadnych wrogów, nie boję się nikogo, naprawdę, i że mam spokojną emeryturę"