cayenne napisał(a):

Abchazja, Osetia Południowa, Górski Karabach: rozmrożone konflikty pomiędzy Rosją a Zachodem
Powiem szczerze, padam na ryj i jakoś nie jest to mój konik...
http://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/...-konflikty-pom
ale czy Polski MSZ, albo któryś z polityków PO wypowiadał się oficjalnie nt. konfliktu w Osetii Płd. albo w Abchazji?
To dla mnie ważne.
Dziękuję za odp.
|
O ile mi wiadomo to stanowisko Polski jest zbieżne ze stanowiskiem UE (i w zasadzie całej reszty świata) uznającej Osetię Południową i Abchazję za integralną cześć Gruzji. W związku z wynikami ostatnich wyborów w Gruzji odżyły pewne nadzieje na uregulowanie tego problemu, jednak eksperci rozwiewają je:
http://polish.ruvr.ru/2012_10_11/90939055/