_ukoL napisał(a):

|
Najśmieszniejsze jest to, nie ubliżając nikomu, że większość zachodniej Polski to potomkowie repatriantów zza Buga.
|
Mylisz się. Potomkowie repatriantów to raczej bardzo mała liczba. Domyślam się, że jednak chodzi o potomków ludzi wysiedlonych z ich domów na Kresach. Ci rzekomi repatrianci musieliby się niesamowicie rozmnażać, żeby ich potomkowie stanowili tam większość. W roku 1950 tylko w dwóch województwach (zielonogórskie i wrocławskie) kresowiacy stanowili ok. 40 % mieszkańców, dla innych województw na tzw. Ziemiach Odzyskanych było to 20-30%. Większość na tych terenach stanowili przybysze z innych terenów komunistycznej Polski (np. w zielonogórskim osiedliło się wielu Wielkopolan). Poza tym zachodnia Polska to też właśnie Wielkopolska, w której przeprowadzono powyższy sondaż, a z którą wysiedleńcy z Kresów mają mało wspólnego.