Kocur napisał(a):

Elektrycy !
Włącznik pojedynczy a lampa pod sufit na 4 żarówki - ale chce je włączać wszystkie za jednym razem.
Czy mogę w kostce połączyć czarny i brązowy (fazy) razem a potem z brązowym co wychodzi z sufitu czy będzie o mnie w gazetach w poniedziałek ?
|
mozesz ,jesli brazowy standartowo wychodzacy z sufitu to faza (sprawdz kontrolka ) powinien swiecic jak wlaczysz wlacznik
,tak jak piszesz jesli to orginalna lampa kolory czarny i brazowy to kolory fazowe,mozesz je razem spiąc ,nie podłaczaj sie do niebieskiego( to minus) i do żółto zielonego (ochronny)