emj10 napisał(a):

Piękny fragment jest w tej wypowiedzi Naimskiego, którą wrzuciłeś. Prawie mnie ukamienowano na tym forum za to, że powtarzałem takie "herezje"
|
To zależy kto na co kładzie nacisk.
Dla mnie ważne są słowa "wymuszony haracz".
Natomiast:
"w grudniu 2010 roku wicepremier Pawlak z Wicepremierem Rosji Sieczinem podpisali porozumienie o dodatkowych dostawach rosyjskiego gazu do Polski. Rząd Tuska uznał to porozumienie za swój wielki sukces, będący ponoć dowodem bardzo dobrych stosunków z Rosją. [...] Umowę podpisano do roku 2022 ale nastąpiło to dopiero po burzliwej debacie w Sejmie, zarządzonej zresztą na wniosek PiS, bo wcześniej rząd Donalda Tuska forsował umowę gazową z Rosją aż do roku 2037."
http://wpolityce.pl/dzienniki/dzienn...l-ze-sieczinem
To była umowa, której przeciwnikiem był np. Lech Kaczyński. Po Jego śmierci, kolejny Prezydent ratyfikował umowę bez sprzeciwu.