Wyświetl pojedynczy post
Arapaho
Senior Member
 
 
Od: 06.2004

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19480
Stary 05.10.2012, 08:04
emj10 napisał(a):Wyświetl post
Patologie jakie wprowadziło nasze becikowe w polskiej wersji najlepiej opisuje przypadek czeski.

http://www.czechy24.com.pl/aktualnos...-becikowe.html
Czemu nasza wersja becikowego to bubel?
1. Kwota wypłacanego becikowego (400-1000 zł) to jałmużna dla młodych matek.
2. Brak kryterium dochodowego powoduje, że zasiłek otrzymują rodziny, które poradzą sobie bez niego.
3. Plaga gangu "matek" wyłudzających becikowe wynikająca z braku szczelności systemu.
4. Becikowe powinno być wypłacana w wyższej kwocie, ale wyłącznie za pierwsze urodzone dziecko.

Oczywiście to moja subiektywna ocena opierająca się na systemach socjalnych np. we Francji, gdzie polityka prorodzinna funkcjonuje najlepiej.




Wracając jeszcze do gdańskich liberałów to ciekawe streszczenie tego nurtu liberalizmu lat 80-tych napisał dla IPN mój były profesor Jacek Luszniewicz. Od strony 179.
http://ipn.gov.pl/download/1/31984/PIS_13.pdf
Wg.ciebie becikowe to bubel , a wg.mnie mega bublem jest oddzielenie prokuratury od ministra sprawiedliwosci co bardzoszybko wyszło w praktyce.I wyjdzie jeszcze nie raz.
I tu się pewnie róznimy. Jak ktoś chce oszukiwać to zawsze będzie to robił - idąc tym tokiem nalezłoby zlikwidować wszelkie dotacje i dodatki bo wyłudzający zawsze się znajdą. Żeby też nie było nie uwazam becikowego za mega sukces ale jeśli nie ma innych dzialań prorodzinnych to niech będzie chociaz to. A limit dochodów i owszem powinien być
...........................
– Panie marszałku, a jaki program tej partii?
– Najprostszy z możliwych. Bić ....y i złodziei, mości hrabio.
Opis: rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej