ziz99 napisał(a):

|
Jeżeli Probierz zamierza osiągać wyniki "posłusznymi" piłkarzami, którzy będą biegali jak obłąkani od bramki do bramki to i tak powyżej miernoty nie wyjdziemy.
|
Tu nie chodzi o to, żeby dobrać taktykę na widzimisię trenera, ale dobrać ją tak aby dawała jakiś skutek. Ja nie widzę większego sensu w tym aby Wisła w tym składzie osobowym grała po ziemi wymieniając 60-70 podań w poprzek. Owszem mogli dziś tak zagrać w drugiej połowie, jak stracili kontrolę nad meczem. Ale zgadnij dlaczego tak nie grajli

Bo nie umieją. Mamy za słabych technicznie piłkarzy, nie umiejących się zastawiać (jak niegdyś Canotoro), drybling posiada tylko Melikson i troszkę Szewczyk (Iliev posiadał). Jeśli drużyna przeciwna podejdzie na pressing, to porostu nasi nie dają rady. Ale nie dlatego, że im Probierz karze inaczej. Po prostu inaczej nie potrafią.
Dlatego też wolałbym żeby Wisła w tym sezonie skoncentrowała się na obronie i szybkich kontrach. Bo jeśli weźmiemy się za atak pozycyjny to dostaniemy w dupę od każdego w tej buraczanej lidze.