Wyświetl pojedynczy post
FraMat
Senior Member
 
 
Od: 03.2003

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#19131
Stary 14.09.2012, 13:57
Szpen napisał(a):Wyświetl post
powinni zająć się i jednym i drugim. Sędzia na wyjebke, a dziennikarz kara penitencjarna. Nie może być tak, że dziennikarze to święte krowy którym wolno wszystko. Złamał prawo w tej prowokacji i tyle w temacie:
Sorry, ale gdzie tu dziennikarz zlamał prawo?
Przypominam, że
Cytat:
postępowanie prowadzone jest pod kątem art. 230 par. 1, czyli powoływania się - dla uzyskania korzyści - na wpływy w różnego rodzaju instytucjach państwowych, samorządowych itp. Przestępstwo to zagrożone jest karą więzienia od 6 miesięcy do lat 8
.
O jakie korzyści chodzi?
Kodeks karny mówi o korzyściach majątkowych (to nie zachodzi, bo dziennikarz niczego materialnego od sedziego nie wyłudził) i korzyściach osobistych (świadczenia o charakterze niemajątkowym - których od sędziego tez nie otrzymał).
Jest jeszcze inne znaczenie "korzyści", to bardziej społeczne, ale uzyskiwanie takich korzyści nie podlega chyba przepisom KK?
Czy jakiś prawnik się wypowie?
To tylko moje zdanie, z którym nikt nie musi się zgadzać

...nie będę wchodził w dalsze dyskusje z idiotą....