xanti1906 napisał(a):

|
Tylko wyobraź sobie, że jesteś prezesem klubu X i dostajesz dziś ofertę wypożyczenia/kupna za swojego podstawowego skrzydłowego. Jak reagujesz? Zapewne śmiechem. Oprócz gracza z kartą w ręku nie ma opcji transferu, chyba że takowy był przygotowywany odpowiednio wcześniej. Teraz chyba wypada mieć nadzieję, że w klubie nie jest tak źle, że trzeba brać za Kirma te 300k euro za wypożyczenie, narażając się na poważne osłabienie szerokiego składu.
|
Tylko Kirm nie jest naszym podstawowym skrzydłowym, co najwyżej rezerwowym. Do tego z sezonu na sezon widać u niego coraz mniejszą motywację do gry w naszym klubie. Typowych skrzydłowych z dobrym dryblingiem i szybkością, jak nie mieliśmy tak niestety nie mamy. Przykre to stwierdzić, ale ostatni którzy mi przychodzą na myśl to Kosowski, Uche i Gorawski. Ale to było bardzo dawno. Jest to zapewne jedna z najważniejszych przyczyn dlaczego strzelamy tak mało bramek. Każdy widzi, że bardzo by się przydał ktoś z dobrą dynamiką, ciągiem na bramkę i wrzutką aby odciążyć Maora i dawał dobre wrzutki na Genkowa.
Mamy może Maora i Ivicę, ale to są bardziej ofensywni pomocnicy niż skrzydłowi. Co nie zmienia faktu, że obecnie to praktycznie jedyni naprawdę kreatywni piłkarze w linii pomocy.