Wyświetl pojedynczy post
Boruc
Member
 
Od: 12.2011

Offline

Ignoruj użytkownika Pomoc
#59650
Stary 19.08.2012, 13:10
Hanys napisał(a):Wyświetl post
Najlepszych młodych piłkarzy kreuje Legia,
nie rozumiem czemu Wisła nie pójdzie w ślady Legii - przecież to jest niesamowity interes - wyszkolić, piłkarz da coś do drużyny, zaprezentowac w pucharach i sprzedawać po 2-3 mln euro, a na jego miejsce są nowi...
nawet jak nie potrafi Wisła wyszkolić bo nie ma bazy, to czemu nie podkupuje młodych talentów za grosze?
Legia w swojej szkółce na pewno ma uzdolnionych, 16-18 latków którzy jeszcze nie zagrali w 1 składzie Legi - podkupić ich. I tym sposobem osłabiamy przeciwnika i sami się wzmacniamy - podwójny plus.
Albo jakiegoś młokosa uzdolnionego ze szkółki Barcelony za 500 tys euro kupić. Jakiegoś niezłego 16 latka. Arsenal tak robi i dobrze na tym wychodzi. W sumie Arsenal ma fenomenalną polityke - też kreuje swoich zawodników, wręcz robi z nich gwiazdy, sprzedaje za naprawdę gruby szmal, rok w rok, a mimo to ciągle zajmuje 3-4 miejsce w lidze, ciagle gra w LM i robi szmal.
1. Naprawdę wierzysz, że młody, utalentowany zawodnik przyjdzie z Legii do Wisły? Niby dlaczego? Ani lepiej nie zapłacimy (co zrozumiałe), ani nie dostanie szybciej szansy gry, bo oba zespoły są porównywalne.
2. Dla Arsenalu 500 tys. Euro to jest nic, a dla nas to większa część budżetu transferowego (a w obecnych realiach...chyba ponad 100%...). Także nie możemy sobie pozwolić na wydanie takiej kwoty na 16-latka. Zbyt duże ryzyko, że się nie sprawdzi, a pieniędzy potrzebujemy na wzmacnianie 1 drużyny, jeśli w ogóle tą kasę mamy. Poza tym - kto by przychodził z Barcelony do Wisły w wieku 16 lat?! On tam do 20 roku życia, nie debiutując w 1 drużynie zostałby lepiej wyszkolonym piłkarzem niż w Polsce - to oczywiste.
Odpowiedz cytując