pawelo84
Bobek90 napisal:
"Wiesz jaki jest twoj problem? Ze oceniasz poziom ligi na podstawie ewolucji poziomu prezentowanego przez Wisle."
pawelo84 napisal:"Poziomu ligi nie oceniam na podstawie Wisły"
pawelo84
Cytat:
|
Bo 10 lat temu to tempo gry Wisły było zdecydowanie wyższe niż teraz. Porównaj sobie Wisłę z 2004 roku, albo z jesieni 2002 roku do tego co gra którakolwiek z obecnych drużyn. Tego nie da się porównać. Owszem, czasami Legii wyjdzie jakiś fragment meczu, to samo z Lechem, ale płynność akcji Wisły z Żurawski, Frankiem, Kuźbą czy Kosą to było o klasę lepiej niż obecnie. Często było tak, że Wisła miała z 20 sytuacji w meczu. Chodzę na mecze teraz, chodziłem wtedy i różnica jest aż nadto widoczna. Fakt, przegraliśmy z Tibilisi w 2004 roku, ale tamta drużyna w porównaniu do tych co obecnie grają w naszej lidze to była przepaść. Jeżeli uważasz że poziom Wisły z 2002 roku czy 2004 był porównywalny niż np. Legii z sezonu 2011/2012 to ok, masz prawo. Ja w każdym razie widzę znaczną różnicę. I przede wszystkim problemem jest to, że drużyny tej klasy co wtedy miał Cupiał moim zdaniem nie ma w lidze od ok. 10 lat. Stąd moje wrażenie że się cofamy. Bo wtedy w 2004, jako liga byliśmy na poziomie Rumuni, teraz jesteśmy daleko za nią.
|
Po co klamiesz?
------------------------------------------------------------------
jova, racja. Ale pamietaj tez ze aby ocenic dany wynik w europie trzeba na niego spojrzec w kontekscie tego co inne kraje prezentuja. Jesli przykladowo Kraj X ma 2 zespoly w LM, kraj Z 1 zespol i kraj Y 3 zespoly, to oznacza to ze kraj X jest w srodku stawki.
Te zmiany o ktorych piszesz dotknely nie tylko nas, ale kazdy inna lige. Cypryjska, czeska, dunska, itd.Jesli nam jest latwiej to i innym tez jest latwiej. Ergo, miejsce zostaje zachowane. Latwiejsze eliminacje i tak nie pozwalaja nam wyprzedzic silnych ligi, ligi srednie tez maja latwiejsze eliminacje.
Nie dostajemy zadnego bonusu wzgledem innych krajow.
I na tle innych krajow wypadamy teraz podobnie co 10 lat temu. Lata 2000-2004 to przedzial 16-20 (16 miejsce tylko przez rok utrzymane). Aktualnie bujamy sie w przedziale 18-20. Jesli uznamy 16 miejsce za wyjatek (od 1990 tylko raz mielismy 16 miejsce, i do tego tylko przez rok utrzymane), to bedzie mozna calkiem slusznie uznac ze na tle innych krajow wygladamy tak jak 10 lat temu.
Cytat:
|
a w LE pierwszego giganta można wylosować na dobrą sprawę dopiero w grupie
|
Liverpool czy Inter Mediolan to nie sa giganci?
Cytat:
|
10 lat temu było ZNACZNIE trudniej o dobry wynik w pucharach.
|
Nie zawsze. Nijmegen, Valerenga... i bysmy byli w 1/8 PU
Cytat:
|
Porównywanie Wisły z poprzedniego sezony do Wisły z 2002 to nieporozumienie.
|
Czytaj ze zrozumieniem.
Cytat:
|
Podobnie jak porównywanie Rudnieva w szczytowej formie do najlepszych lat Żurawskiego. Dla każdego kto pamięta oba te zespoły i obu zawodników różnica klas powinna być ewidentna.
|
Skoro Zurawski byl taki niesamowity, to dlaczego nigdy zaden dobry klub
z topowej ligi nie byl na niego zdecydowany?