Acapelo napisał(a):

Uważam, że jeżeli chcemy realnie myśleć o mistrzostwie to Brożek jest konieczny. I nie przesadzajcie. Sikorski, Quioto czy ktokolwiek inny na pozycji 2 napastnika to niestety spore osłabienie (może z wyjątkiem zdrowego Boguskiego). Takich dziur mamy więcej bo o ile bramkarz, środek obrony, skrzydła i Genkova czyli łącznie 6 piłkarzy może grać o najwyższe cele, o tyle Wilk, Jovanovic jeszcze się nadają i można wierzyć, że złapią życiową formę i dorównają to pozostałych, o tyle pozostałe 3 miejsca absolutnie nie gwarantują walki o najwyższe lokaty. Jak przyjdzie Brożek to zredukujemy te wielkie wyrwy do 2 pozycji (Fred i Garguła/Chrapek). Źle? Przypominam ile MP ma Brożek na koncie. A dla nas MP może być warte minimum 5 milionów Euro przy naszym współczynniku. Nie warto zainwestować dodatkowych 250 tysięcy żeby zgarnąć 5 milionów. A powiedzmy sobie szczerze, na pensję Brożka zarobi się na tych dodatkowych 2 tysiącach, którzy przyjdą na stadion po paru zwycięstwach z rzędu i kilku bramkach Pawła.
Osobiście uważam, że pod każdym względem warto wziąć Pawła na taki kontrakt jaki ma Genkov. Na każdej płaszczyźnie jest to transfer małego ryzyka dla nas.
|
Jest to transfer dużego ryzyka. Brożek jest zawodnikiem który jak wszystko idzie dobrze gra na poziomie. Niestety aktualnie potrzebujemy walczaków a nie machających rękami. Dochodzi do tego styl pracy trenera po kilku treningach albo meczach na ławce Brożek by coś odpyskował Probieżowi i na tym by się skończyło.